Okna na ministrstvu so aktivisti polepili s plakati, na katerih so izjave Urbana Purgarja, ki je predsednik Društva za promocijo tradicionalnih vrednot, hkrati pa je tudi odgovorni urednik Nacionalne tiskovne agencije (NTA) in tudi eden vidnejših pripadnikov rumenih jopičev.
Na vrhu vsakega plakata je zapisano vprašanje, ali gre za izjavo v javnem interesu, na koncu pa, da je projekt nastal s podporo kulturnega ministrstva in strank NSi, DeSUS, SMC ter SDS.
Policisti posneli shod
Z ljubljanske policijske uprave so naknadno sporočili, da je policija snemala shod pred stavbo ministrstva za kulturo. Policisti so "zaznali" krršitev zakona o javnih zbiranjih, saj shod ni bil prijavljen, sicer pa zbiranje obvestil še poteka, so zapisali.
Z akcijo so želeli opozoriti na širjenje fašizma in nacizma, od ministrstva za kulturo pa zahtevajo, da Društvu za promocijo tradicionalnih vrednot odvzame status kulturne organizacije v javnem interesu.
Na Twitterju se je oglasilo tudi ministrstvo za kulturo, ki je zapisalo, da so stavbo "zopet vandalizirali". Ob tem dodajajo, da je policija prišla "komaj po 20 minutah", sicer pa da so protestniki prišli skupaj z novinarji in da bodo škodo krili davkoplačevalci.
Na ta zapis pa se je odzvala nekdanja ministrica za kulturo Majda Širca, ki je zapisala: "Vandalizem/onesnaževanje prostora predstavljajo citati, ki bi morali skrbeti. Ne pa zidovi."
Pisatelj in prevajalec Boštjan Gorenc Pižama pa je na Twitterju ugotavljal, da so fotografije, ki jih ministrstvo objavilo v tvitu, posnete "pod takim kotom, da se da prebrati čim manj izjav".
Vsebino plakatov si lahko ogledate spodaj.