Na 41 upravnih enotah, na katerih so konec januarja izvedli stavko, se bodo predvidoma v prihodnjem tednu odločali, ali bodo s stavkovnimi aktivnostmi nadaljevali. Tudi današnji sestanek sindikalistov UE Ljubljana, Dragana Stankovića in Slobodana Vuka ter tamkajšnje načelnice Andreje Erjavec z ministrom za javno upravo Francem Propsem ni prinesel dogovora. "Dejansko je bil narejen korak nazaj. Še prejšnji petek je minister predsedniku Sindikata državnih organov Slovenije (SDOS) Frančišku Verku omenjal, da bi bilo mogoče preko posebnega projekta reševanja zaostankov finančno nagraditi zaposlene na upravnih enotah. Danes o tem ni bilo ne duha ne sluha. Ministra je zanimalo samo, ali bo v Ljubljani mogoče v začetku junija izpeljati evropske volitve, saj je ostopilo štirinajst tajnikov okrajnih volilnih komisij in njihovih namestnikov, katerih vloga je bistvena pri izpeljavi volitev," je po srečanju povedal Stanković, ki je tudi predsedni Konference sindikatov upravnih enot.
Na epilog današnjega sestanka se je odzval tudi Verk, ki je pisno izrazil bojazen, da na ministrstvu za javno upravo in v vladi "nihče noče razumeti, ali celo ne razume," da ni človeka, ki bi prišel na upravno enoto delat za minimalno plačo in tudi ni kandidatov za svetovalce z univerzitetno izobrazbo, ki bi reševali upravne postopke za 1400 evrov bruto. Zato v SDOS terjajo delovnopravno in politično odgovornost resornega ministrstva in vlade, saj ne zagotavlja kadrov in materialnih sredstev za normalno delovanje državnih organov, s čimer povzročajo škodo tudi družbi in državi kot taki.
Spomnimo. Na upranih enotah zahtevajo, da je izhodiščna plača na ravni minimalne, medtem ko morajo imeti tisti z univerzitetno izobražbo enake nazive kot jih imajo uradniki po ministrstvih.
Na odziv ministrstva za javno upravo še čakamo.