Prisilne poravnave: "Zakon omogoča nekaznovano plenjenje upnikov"

Urban Červek Urban Červek
06.09.2019 18:07

Po sledi primera odpisa dolgov podjetjem v lasti družine Janković; tako predsednik zbornice upraviteljev kot predsednik združenja stečajnih upnikov sta kritična do zakona, ki omogoča poenostavljeno prisilno poravnavo. Ukrepanje je napovedalo ministrstvo za pravosodje.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Posle Electe Damijana Jankovića je policija preiskovala že leta 2008.
Tit Košir

Ministrstvo za pravosodje "vseskozi spremlja izvajanje insolvenčne zakonodaje" in bo "na podlagi ustrezne strokovne razprave preučilo tudi nujnost dodatnih možnosti in instrumentov", da se preprečijo možne zlorabe instituta finančnega prestrukturiranja, je včeraj na svojih spletnih straneh zapisalo ministrstvo, ki ga vodi Andreja Katič (SD). Pri tem poudarjajo, da pravilnosti odločitve sodnikov v skladu s principom ločitve vej oblasti ne smejo presojati. Gre za odziv na primer odpisa dolgov trem podjetjem v lasti družine ljubljanskega župana Zorana Jankovića, ki jim je preko instrumenta poenostavljene prisilne poravnave uspelo izbrisati približno 29 milijonov evrov dolgov, s čimer so upniki ostali brez več kot 90 odstotkov terjatev.

Blaž Samec/Delo
Osebni Arhiv
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta