Raziskava: Vojna v Ukrajini skrbi, koronavirus ne. Kako pa Slovenci ocenjujemo pripravljenost vlade na prihodnost?

STA, Va
30.10.2022 16:42

Zaradi vojne v Ukrajini in njenih posledic je zaskrbljena več kot polovica vprašanih v anketi Mediane. Da bo vlada sprejemala prave odločitve za našo državo, jih ocenjuje slaba polovica.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Predsednik in podpredsednica vlade: Robert Golob in zunanja ministrica Tanja Fajon. 
Robert Balen

Spremenjen odnos do covida-19 verjetno prispeva k temu, da zaskrbljenost zaradi novega koronavirusa, čeprav je število okužb v državi še vedno visoko, že nekaj mesecev upada, ugotavlja zadnja raziskave Mediane. Na drugi strani je, kot kažejo odgovori anketiranih, zaskrbljenost zaradi vojne v Ukrajini in njenih posledic še vedno zelo visoka. Ugotavljali pa so tudi, kako zadovoljni so prebivalci Slovenije s pripravljenostjo vlade na prihodnost.

Zaradi vojne v Ukrajini in njenih posledic je bila v oktobru zaskrbljena več kot polovica vprašanih, natančneje 56 odstotkov. Čeprav je delež zaskrbljenih nekoliko nižji kot mesec prej, se od začetka vojne ni spustil pod 50 odstotkov.

Zaradi epidemije covida-19 je zaskrbljenih 27 odstotkov vprašanih, kar je statistično značilno manj kot mesec prej ter najmanj od marca 2022. 31 odstotkov vprašanih se strinja, da se druge države s koronavirusom spopadajo bolje kot Slovenija. Statistično pomembno nižji je ta mesec delež tistih, ki pravijo, da jim je izbruh koronavirusa pomagal ceniti, kar imajo. S 53 odstotkov v septembru je v oktobru padel na 45 odstotkov.

Zaupanje v vlado, da bo sprejemala prave odločitve za našo državo, ostaja na podobnem nivoju kot septembra, in sicer je tega mnenja 42 odstotkov vprašanih, 39 odstotkov pa jih pravi, da zaupajo vladi, da je pripravljena na prihodnje svetovne izzive.

Mediana je raziskavo izvedla med 17. in 19. oktobrom z metodo spletnega anketiranja. V raziskavi je sodelovalo 440 polnoletnih prebivalcev Slovenije.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta