"Volilna pravica je ena od temeljnih političnih in ustavnih pravic državljank in državljanov in ne glede na dejstvo, kje se državljan v času volilnih opravil nahaja, ne sme biti omejena, kaj šele kratena," v izjavi za javnost pišejo iz Desusa.
"Kot glavni braniki zagotavljanja in ohranjanja pravic starejših in drugih rizičnih skupin v okviru parlamentarne demokracije in tudi širše" od pristojnih institucij pričakujejo, da se tovrstne nepravilnosti nemudoma in pravočasno raziščejo ter ustrezno uredijo: "Zavedamo se, da se napake lahko pripetijo vsakomur, a v tako pomembnem sistemu, ki ima nalogo zagotavljanja osnovne ustavne pravice, do njih ne bi smelo prihajati. Ne glede na volilni rezultat, ne glede na politično prepričanje posameznika je volilna pravica kot najpomembnejši element volilnega sistema pravica vseh in vsakogar."
"Zavedamo se, da se napake lahko pripetijo vsakomur, a v tako pomembnem sistemu, ki ima nalogo zagotavljanja osnovne ustavne pravice, do njih ne bi smelo prihajati"
Od pristojnega ministrstva zato v stranki pričakujejo, da nastalo nepravilnost nemudoma temeljito razišče in se vsem stanovalcem domov za starejše zanjo tudi javno opraviči.
Kaj pravijo na ministrstvu? "Ko sem izvedel za nastalo problematiko, sem nemudoma zahteval poročilo in predlog rešitve s strani pristojnega direktorata. V izogib takšnim napakam sem skladno s svojimi pristojnostmi zahteval rešitev, ki bo v bodoče preprečevala podobne situacije," je tvitnil minister Janez Cigler Kralj (NSi).
Se pa iz tvita tudi vidi, da poskušajo službe ministrstva to nemalo napako minimalizirati, ker da so se lahko vsi volilni upravičenci o referendumu o vodah, tudi o glasovanju po pošti, poučili iz volilnih materialov v domačem nabiralniku.