Nemci v sodnikovem dodatku do točke in prvega mesta v skupini A

STA
23.06.2024 22:58

Dolgo je kazalo na švicarski uspeh, potem ko je v 28. minuti zadel dan Ndoye.

Reuters

Nogometaši Švice in Nemčije so v tekmi 3., zadnjega kroga predtekmovanja na evropskem prvenstvu v Nemčiji v skupini A v Frankfurtu igrali neodločeno 1:1 (1:0). Nemčija je na ta način ostala na prvem mestu skupine s sedmimi točkami, Švicarji so s petimi drugi.

Reuters

Gostitelji prvenstva so imeli pred današnjo zadnjo tekmo predtekmovanja že v rokah vozovnico za izločilne boje, ne pa tudi prvega mesta v skupini.

Reuters

Za potrditev tega bi morali osvojiti vsaj točko, če bi zmagali Švicarji, bi ti skočili na prvo mesto, na drugem pa pustili Nemčijo. Dolgo je kazalo na švicarski uspeh, potem ko je v 28. minuti zadel dan Ndoye. A je Nemce rešil Niclas Füllkrug, ki je za 1:1 zadel v drugi minuti sodnikovega dodatka.