Tim Gajser zmagovalec zadnje dirke SP v Matterley Basinu

STA, M.R.
24.09.2023 19:01

Slovenski motokrosist Tim Gajser je zmagovalec zadnje dirke svetovnega prvenstva v tej sezoni v Matterley Basinu za veliko nagrado Velike Britanije, potem ko je po prvi dobil tudi drugo vožnjo.

Tim Gajser na treningu po poškodbi.
Sašo Bizjak

Naslov prvaka si je v elitnem razredu MXGP že pred zadnjo postajo prvenstva privozil Španec Jorge Prado.

Konec tedna pada zastor nad sezono svetovnega prvenstva v motokrosu. Tim Gajser je v tej sezoni zaradi poškodbe in dolgega okrevanja izpustil skoraj dve tretjini dirk. Vrnil se je pozno poleti, po vrnitvi dosegel tudi že prvo zmago v Turčiji, na prejšnji preizkušnji v italijanski Maggiori je bil peti, sezono pa je zaključil na vrhuncu z zmago v Angliji.

Na drugem mestu je današnjo dirko končal Švicar Jeremy Seewer, tretji je bil Francoz Romain Febvre.

Razplet današnje dirke ni vplival na razplet na vrhu prvenstva v MXGP, saj je imel Prado neubranljiv naskok pred Febvrom. Španec je na koncu slavil z 921 točkami, Francoz jih je na drugem zbral 854. Na tretjem mestu je sezono sklenil Seewer (759), Gajser pa na 11 (298).