V bližini letališča v Kolombu so sinoči deaktivirali še eno eksplozivno napravo. Večino od osmih eksplozij so sprožili ljudje bombe, torej samomorilski napadalci. Prvih šest eksplozij je bilo simultanih, dve naknadni. Število smrtnih žrtev je naraslo na 290, 500 je poškodovanih. V eni od akcij v glavnem mestu Šrilanke so umrli trije policisti. Zaradi nedeljskih terorističnih napadov na otoku so aretirali več oseb. Oblasti so potrdile, da so vnaprej obstajale informacije o morebitnih napadih ter da bo potrebno preveriti, zakaj niso bili sprejeti ustrezni ukrepi. Po napadih so razglasili policijsko uro in ugasnili družbene medije.
Brez slovenskih državljanov
Slovensko zunanje ministrstvo za zdaj nima informacij, da bi bili med žrtvami današnjih napadov na Šrilanki tudi slovenski državljani. Turistične skupine s Slovenci niso bile blizu lokacij napadov in so na varnem.
Še to. Konzularno zaščito slovenskim državljanom na Šrilanki zagotavlja nerezidenčno slovensko veleposlaništvo v New Delhiju. Za nujno konzularno pomoč se lahko obrnejo na diplomatsko in konzularno predstavništvo katerekoli države članice EU v Kolombu. Tistim, ki se odpravljajo na Šrilanko ali so tam, MZZ svetuje previdnost, upoštevanje odločitev lokalnih oblasti in dejstva, da sta lokalni promet in komunikacijsko omrežje lahko motena.
Mrtvi tudi tujci
Dansko zunanje ministrstvo je na twitterju objavilo, da so med žrtvami terorističnih napadov na cerkve in hotele na Šrilanki tudi trije danski državljani.
V terorističnih napadih na velikonočno nedeljo je na Šrilanki umrlo več kot 200 ljudi, več sto oseb je ranjenih. Po navedbah šrilanških turističnih oblasti je v napadu umrlo 32 tujcev iz osmih držav, vendar Danske ni na tem seznamu. Umrli tujci so po tem seznamu iz Indije, ZDA, Velike Britanije, Portugalske, Kitajske, Nizozemske, Belgije in Turčije.
Slovenskih državljanov po doslej znanih podatkih slovenskega zunanjega ministrstva ni med žrtvami napadov.
Ameriški državni sekretar Mike Pompeo je v Washingtonu potrdil, da je med smrtnimi žrtvami terorističnih napadov na Šrilanki tudi nekaj državljanov ZDA. Tudi britansko zunanje ministrstvo je potrdilo, da so med smrtnimi žrtvami današnjih napadov na Šrilanki britanski državljani.