Po njunih ocenah Moskva izvaja celovito vojaško reformo, s trenutno intenzivnostjo v Ukrajini pa bi se lahko borila še najmanj dve leti.
"Rusija ogromno sredstev namenja za vojno v Ukrajini in ne kaže nobenih znakov deeskalacije razmer, tudi če ne doseže svojih operativnih ciljev. Hkrati pa se pripravlja na dolgoročno konfrontacijo z Natom, tudi na območju Baltskega morja," piše v poročilu.
Konfrontacija ne pomeni, da je vojna neizogibna, je pojasnil polkovnik Elegijus Paulavičius iz vojaške obveščevalne službe in dodal, da "moramo na dolgoročno konfrontacijo gledati kot na hladno vojno 2.0". V prihodnje bi denimo Rusija lahko ob meji s članicami Nata razširila svoje vojaške zmogljivosti, poroča nemška tiskovna agencija dpa.
Po mnenju obveščevalne službe sta hitrost in obseg vojaških reform Rusije odvisna od poteka in izida vojne v Ukrajini. Visoke cene nafte, izogibanje sankcijam in državna vlaganja v vojaško industrijo pa dajejo Rusiji dovolj virov, da se lahko s trenutno intenzivnostjo v Ukrajini bojuje še najmanj dve leti.