Skoraj vsa Lufthansina letala so trenutno na tleh, namesto 350.000 potnikov dnevno jih v teh dneh leti zgolj 3000.
V letalski skupini Air France-KLM imata Francija in Nizozemska vsaka po 14-odstotni lastniški dežel. Nizozemska vlada namerava družbi KLM pomagati s posojilom in garancijami v višini med dvema in štirimi milijardami evrov.
Močan udarec vsem letalskim družbam
Letalskim prevoznikom je novi koronavirus zadal močan udarec. Tako je denimo British Airways napovedal, da bo brez dela predvidoma ostalo do 12.000 njihovih zaposlenih. Skandinavski letalska družba SAS, ki je meseca aprila sporočila, da bodo odpustili 40 odstotkov zaposlenih, je medtem pridobila državno poroštvo za posojilo, s katerim naj bi si zagotovila likvidnost za tri leta. Vrednost tako imenovanega revolving posojila, pri katerem se obresti zaračuna le za dejansko počrpana sredstva, je 3,3 milijarde kron (308 milijonov evrov), pri čemer sta 90-odstotno poroštvo prevzeli švedska in danska vlada. Poroštvo za posojilo bodo poskušali pridobiti tudi pri norveški vladi, osredotočili pa se bodo tudi na zniževanje stroškov.
Virgin Atlantic bo odpustil tretjino zaposlenih
Britanska letalska družba Virgin Atlantic je sporočila, da bo zaradi posledic pandemije novega koronavirusa odpustila 3150 delavcev, kar predstavlja približno tretjino vseh zaposlenih. Dodala je, da se z vlado pogovarja o možnostih za prejem državne pomoči. "Od našega prvega poleta pred 36 leti smo bili izpostavljeni mnogim neurjem, a ni še nobeno pustilo tolikšnih posledic kot pandemija covida-19," je dejal generalni direktor družbe Shai Weiss.