Marjan Sturm o dialogu kot sredstvu za reševanje problemov manjšin: Vživeti se v drugo stran

Bojan Brezigar
29.11.2024 11:00
Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Marjan Sturm je spregovoril tudi o aktualnem političnem trenutku v Avstriji po zmagi svobodnjakov na parlamentarnih volitvah.
Marjan Sturm je spregovoril tudi o aktualnem političnem trenutku v Avstriji po zmagi svobodnjakov na parlamentarnih volitvah.
Bojan Brezigar
Kako so se začeli pogovori Marjana Sturma iz Zveze slovenskih organizacij z vodjem Heimatdiensta Josefom Feldnerjem, ki je veljal za sovražnika koroških Slovencev? S soglasjem o vprašanju, da je plebiscit leta 1920 potekal demokratično, kar je na nemški strani odpravilo bojazni, da bi Jugoslavija lahko zahtevala spremembo meje. To je odprlo pot dialoga. Ne nazadnje ni bil edini primer. Tu je Sturm opozoril, da sta po koncu druge svetovne vojne Nemčija in Francija stopili na pot konstruktivnega sodelovanja. Ampak ob tem je Sturm sogovorniku postavil pogoj: "Pogovarjali se bomo, če boste nehali ščuvati."
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Preberite celoten članek

Sklenite naročnino na Večerove digitalne pakete.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
  • Obiščite spletno stran brez oglasov.
  • Podprite kakovostno novinarstvo.
  • Odkrivamo ozadja in razkrivamo zgodbe iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  • Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.

Več vsebin iz spleta