Pasti in prednosti severnokorejske samoizolacije

Vojislav Bercko Vojislav Bercko
08.04.2020 18:30

Severna Koreja, skoraj povsem odrezana od sveta, naj po lastnih navedbah ne bi zabeležila niti ene okužbe z novim koronavirusom.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Eden redkih posnetkov, ki ga je severnokorejska tiskovna agencija KCNA glede novega koronavirusa poslala v svet. Tako naj bi prostovoljci razkuževali neko tovarno v Pjongjangu.
Reuters

Po spletu že dneve kroži fotografija do ušes nasmejanega severnokorejskega voditelja Kim Jong Una s pripisom: "Kaj cvilite, če ste izolirani nekaj tednov. Moje ljudstvo je že nekaj desetletij, pa si nihče ne upa pritoževati."
Šalo na stran, Severna Koreja je med redkimi državami, ki po podatkih Svetovne zdravstvene organizacije (WHO) doslej še ni prijavila niti ene okužbe z novim koronavirusom. Tamkajšnje oblasti trdijo, da so v zadnjem tednu testirale 709 ljudi, od tega 698 domačinov in enajst tujcev, in da niti en test, opravljen v referenčnem laboratoriju v Pjongjangu, ni bil pozitiven. V istem obdobju naj bi bilo v karanteni 509 ljudi, od tega dva tujca, od novega leta pa do minulega tedna pa naj bi karanteno zapustilo skoraj 25 tisoč ljudi. WHO je bila tudi obveščena, da je dobila Severna Koreja opremo za testiranje od Kitajske, sama Svetovna zdravstvena organizacija pa je tja poslala zaščitna sredstva. Sicer pa naj ne bi o potrjenih primerih okužbe s koronavirusom poročali še iz Lesota, Tadžikistana, Turkmenistana in Jemna.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta