Hoyle je sicer že v začetku novembra na položaju predsednika poslanske zbornice nasledil Johna Bercowa, a je to mesto zasedal le nekaj dni. Parlament so namreč kmalu zatem razpustili pred decembrskimi predčasnimi volitvami.
Predsedniku poslanske zbornice je ob imenovanju čestital tudi premier Boris Johnson, ki je poudaril, da je to "eden najboljših parlamentov, kar jih je bilo v državi". Pri tem je izpostavil veliko število poslank in predstavnikov etničnih manjšin, poroča nemška tiskovna agencija dpa.
Nato so se začele prisege poslancev. Med prvimi sta prisegla Johnson in vodja opozicijskih laburistov Jeremy Corbyn. Zadnji od 650 poslancev, ki so bili izvoljeni na četrtkovih volitvah, bodo predvidoma prisegli šele v sredo.
Na volitvah so udobno absolutno večino 365 poslancev osvojili Johnsonovi konservativci. Laburisti pa imajo 203 poslance, kar je najmanj po letu 1935.
To bo konservativni vladi, v kateri je v ponedeljek prišlo do manjših sprememb, omogočilo izvedbo brexita 31. januarja. Predlog zakona, s katerim bi uzakonili izstopni sporazum z EU, bodo v parlament vložili že v petek, ko bi lahko poslanska zbornica o njem tudi že prvič glasovala.
Britanska kraljica Elizabeta II. bo program vlade predstavila v četrtek, s čimer bo uradno odprla zasedanje parlamenta.