V novem Računalniškem muzeju v Ljubljani svoj prostor našel tudi legendarni stenar

Gregor Grosman Gregor Grosman
25.06.2022 01:55
Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Računalnik Stenar je bil kupljen v osamosvojitvenem letu 1991, da bi Slovenijo povezal s svetom in omogočil svoboden pretok informacij.
Računalnik Stenar je bil kupljen v osamosvojitvenem letu 1991, da bi Slovenijo povezal s svetom in omogočil svoboden pretok informacij.
Arnes
"Ponosni smo, da nam zaupajo tako pomemben kos digitalne dediščine," je povedala Gaja Zornada, vodja Računalniškega muzeja, ki je stenar označila kot najpomembnejši primerek slovenske računalniške zgodovine v zbirki. "Pridružil se bo drugim prelomnim računalnikom, ki so nadzorovali naš pospeševalnik delcev, merili jedro nuklearke in načrtovali predor Karavanke," je dodala.

Na uradni spletni strani izpostavljajo, da v muzeju hranijo preko 6500 primerkov, ki so spremenili družbo iz analogne v digitalno. Gre za strojno in programsko opremo, pa tudi knjige iz zgodovine računalništva v Sloveniji in po svetu.
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Preberite celoten članek

Sklenite naročnino na Večerove digitalne pakete.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
  • Obiščite spletno stran brez oglasov.
  • Podprite kakovostno novinarstvo.
  • Odkrivamo ozadja in razkrivamo zgodbe iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  • Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.

Več vsebin iz spleta