Srečko Vilar (desno) je vodil še zadnje priprave na tekmi.
V Kranjski Gori nas je na prizorišču 58. Zlate lisice pričakala prava zimska kulisa. 50 centimetrov novega snega, belina na drevesih, minus pet stopinj, modro nebo. Na kranjskogorskih progah vse črno od turistov, pred sedežnicami vrste. Hotelske zmogljivosti so bile že pred selitvijo iz Maribora praktično razprodane in smučarske ekipe so morali nastaniti na Bledu. Tudi zaradi omejitev, ki jih narekujejo predpisi za zajezitev virusa, zaradi česar morajo imeti ekipe hotele praktično zase, da omogočijo življenje v mehurčku.
Prizadevni organizatorji so v Podkorenu pripravljali še zadnje malenkosti, potrebne za tekmo. Varnostne ograje, ki jih je težak sneg delno podrl, je bilo treba postaviti znova in zakoličili so prvo progo za sobotni veleslalom, ki se začne ob 9.30.
V cilju je bil vrvež kot na tržnici. Tam je bil tudi Srečko Vilar, generalni sekretar Lisice. "Tečejo finalne priprave na tekmo. Zaradi različnih dejavnikov, koordinacij in pritiskov smo današnji preizkus proge odpovedali. A smo zato lahko povsem dokončali progo, ki je ni bilo treba dodatno polivati z vodo. Ekipe so bile na terenu tudi preko noči... Trenutno ni nobene stvari, ki bi nam povzročala glavobol," pravi Vilar.
Tretjič zapored so tekmo selili iz Maribora na Gorenjsko. Vremenske razmere na Pohorju spet niso dovoljevale izvedbe. So organizatorji že preboleli selitev, ki se je v zadnjih dneh izkazala kot edina možnost za Lisico? "Ne, selitve še nismo preboleli; a za stokanje ni niti časa niti volje. Bomo pa kmalu sedli za mizo vsi, ki smo pomembni pri Lisici in se odločili kako naprej. Z glavo skozi zid, z močjo, mimo profesionalnih odločitev ... To ne vodi do rezultatov. Ne morem dojeti, kako so lahko pri taki vremenski napovedi in v takih razmerah v Zagrebu vztrajali pri tekmi. Na koncu nas je bilo vse kar malo sram," doda Vilar.
Tudi letos bo tekmovanje za svetovni pokal minilo brez občinstva. Pred dvajsetimi dnevi so sicer še imeli dovoljenje za okoli 500 obiskovalcev na tribuni, a so se razmere vmes bistveno poslabšale. Virus razsaja tudi med tekmovalkami in ostalim osebjem, strogi ukrepi so nedvomno potrebni. "Sedaj je tako, da je treba kljub vsemu zaščititi tudi nas, ki smo neposredno povezani s smučarskimi tekmami za svetovni pokal. Ti protokoli prinašajo vsakodnevno mučenje, a zaščitne ukrepe smo vzeli zelo resno. Sam se moram dnevno testirati, vsaki drugi dan moram iti na PCR test, a sem prejel že tri doze cepiva. Ni mi težko, saj sem dnevno v stikih z ljudmi. Neprofesionalno bi se obnašal, če bi delal proti protokolom. Tako moramo znova organizirati tekmo brez gledalcev in brez gostov. Upamo, da bomo vsaj na terenu pokazali, da kljub omejitvam znamo pripraviti lepi tekmi na najvišjem nivoju," končuje Vilar.