Celjski župan Bojan Šrot in njegova stranka Celjska županova lista sta se odločila, da bosta spremenila ustaljeno prakso in bosta skoraj sočasno z menjavo občinskega sveta zamenjala člane nadzornih svetov v vseh družbah in zavodih v občinski lasti. To pomeni, da bo mandat nadzornikov povezan z aktualno politično močjo v mestu, kar se zdi županu povsem prav. Ker - kot je navrgel že na zadnji seji - so zdaj v nadzornih svetih tudi ljudje, "ki nimajo več stika z lokalno politiko. Če zamenjamo zdaj, nekaj mesecev po volitvah, bomo prišli do dobrega 'tajminga', da se lahko na vsaka štiri leta člani nadzornih odborov uskladijo z lokalno politiko."
Mandat nadzornikov bo povezan z aktualno politično močjo
Zidanšku se stolček maje
Kaj to pomeni za nadzornike tistih občinskih podjetij, ki delujejo tudi v drugih občinah in imajo zato tudi kakšnega nadzornika od tam? Morda nič, saj lahko imajo nadzorniki različne mandate. Kaj to pomeni za direktorje družb, saj v večini primerov te imenuje in razrešuje prav nadzorni svet? No, tu so ugibanja nekoliko jasnejša: direktorji bodo morali biti še bolj previdni, da se vrhu lokalne politike ne zamerijo.
Nova stranka s 23 tisoč evri
Koliko sploh je Šrot "dolžan" tistim, ki so mu v volilni jeseni stali ob strani? Zato, da je prevzel šesti županski mandat, je njegova nova stranka, Celjska županova lista, porabila 8923 evrov. Sama stranka je za jesensko volilno kampanjo porabila 14.092 evrov.
Kontiča sofinanciral Škoberne
Bojan Kontič, kandidat stranke SD, je za to, da je ponovno zasedel županski stolček v Velenju, porabil 4570 evrov. Kljub vsemu je njegova kampanja tako po plakatih kot samih plakatnih mestih v primerjavi s tekmeci najbolj izrazito izstopala. Med fizičnimi osebami oziroma donatorji, ki so s svojim prispevkom presegli prag anonimnosti, je nekdanji poslanec Jan Škoberne.