Ravne na Koroškem: Miklavžev tek po cik caku

Jasmina Detela Jasmina Detela
09.12.2023 16:25

Gre za adrenalinski tek po 150 stopnicah, ki je primeren tako za rekreativne kot za vrhunske športnike

Miklavžev tek po cik caku
Nika Hölcl

Mladinski svet Ravne je tudi letos pripravil Miklavžev tek, že osmi zapored.

Nanj povabijo vrhunske in rekreativne tekaške navdušence, ki od tekmovalcev terja, da se povzpnejo po stopnicah na Čečovje navzgor in sicer v dveh tekih.

Nika Hölcl
Nika Hölcl

Letos se je razgibalo 35 tekačev v starosti od 4 do 72 let, ki so jih spodbujali tudi navijači. Obiskal jih je tudi Miklavž s spremljevalcem angelčkom, članice Koroškega medgeneracijskega centra pa so poskrbele za okrepčilo (čaj, pecivo in sadje).

Nika Hölcl

Najhitrejši (gledano absolutno) je bil pri moških Lukas Dovnik, ki je postavil tudi novi rekord teka - 56 sekund. Drugi pri moških je bil lanskoletni rekorder Josef Eder, tretje mesto pa je osvojil Hermann Andreas. Pri ženskah je bila tudi letos najhitrejša Tina Vrhovnik, drugo mesto je osvojila Ana Golob, tretja je bila Erika Juvan.