Popolnoma nov videz prostorov preprosto dosežemo z novimi tapetami, pri izbiri teh pa ni pomemben zgolj njihov videz, temveč morajo biti tudi trpežne in odporne proti celi vrsti obremenitev - posebno v družini z majhnimi otroki.
Za zelo robustne in odporne proti praskam in udarcem veljajo tapete iz steklenih vlaken, ki jih je poleg tega mogoče brisati z vlažno krpo in obdržijo nespremenjen videz desetletje ali več. Na videz so idealna izbira za prostore, v katerih preživljamo prosti čas, spimo in se igramo. Pa so res? Ko pogledamo od blizu, kar nekaj dejavnikov govori proti temu, da bi tapete iz steklenih vlaken uporabljali v bivalnih prostorih. Prvi razlog je ta, da zaradi nanesenega lepila ne morejo prevajati vlage, zato ne ustvarjajo prijetne bivalne klime. Če jih ob tem še pobarvamo z lateks barvo, steno pod njimi popolnoma zatesnimo, taka pa ne more uravnavati vlage v prostoru. Zaradi drobnih delcev steklenih vlaken lahko povzročajo iritacije kože, zato moramo pri polaganju uporabljati zaščitne rokavice in morda tudi masko. Lepilo, ki ga uporabljamo za njihovo lepljenje, pa lahko oddaja snovi, ki povzročajo glavobol in slabo počutje.
Flis tapete po drugi strani omogočajo prehajanje vlage, tudi če jih pobarvamo. Izdelane so brez uporabe mehčalcev, polivinilklorida in topil, zato ne povzročajo iritacij, na steno pa jih prilepimo s pasto, ki ne škoduje zdravju. Vendar so flis tapete na voljo v omejen paleti struktur in vzorcev, medtem ko lahko tapete iz steklenih vlaken najdemo v številnih različicah.
Nenazadnje pa je razlika med obojimi tudi v tem, kako ravnamo z njimi po odstranitvi s stene: flis tapete lahko vržemo v keson za ostale odpadke, medtem ko je treba tapete iz steklenih vlaken obravnavati kot nevarne odpadke in jih oddati v poseben zbiralnik.