Poleg rednega odstranjevanja listov z zelenice, s katerim preprečite gnitje trave, ne pozabite na redno košnjo. Višina košnje naj bo štiri do pet centimetrov.
Hranila naj bodo prava
Prav tako je jeseni koristno pognojiti trato, vendar ne s katerimkoli gnojilom. Zdaj se je treba izogniti pretirani uporabi dušika, saj ta spodbuja rast zelenih delov rastlin. Poskrbeti je treba za tratno dieto. "V hladnejši polovici leta se potrebe rastlin po hranilih spremenijo. Za jesensko gnojenje so bolj primerna gnojila z višjo vsebnostjo kalija, železa in z manj dušika ter se počasi sproščajo," razlagajo v Metrobu. Zakaj mora biti več kalija? Ker ta krepi koreninski sistem, tako postane trata odpornejša pred zimo. Jesensko gnojenje opravite v oktobru ali še prvi teden v novembru, če je vreme ugodno.
Koristno zalivanje
Če se je na trati zaradi poletnega deževja pojavila plesen, je treba to ustrezno tretirati s fungicidom. Prav tako bo dobro trato, če se bo jeseni nadaljevalo toplo in suho vreme, s temperaturami okrog 25 stopinj Celzija, kdaj tudi zaliti.
Zadnja košnja v letu
Ko pa bodo vremenoslovci napovedali snežne padavine, je treba trato še zadnjič v tem letu pokositi, višina zadnje rezi naj bo tri centimetre, kajti če ima trata več zelene mase, obstaja večja možnost, da jo napade snežna plesnoba.
Z ustrezno jesensko nego boste svojo travnato površino pripravili na zimo in zagotovili, da bo spomladi spet zablestela v polni lepoti.