Maribor svoboden
V 20 tisoč izvodih na dan zmage, 9. maja 1945, izide Maribor svoboden z Jakčevim portretom Tita na prvi strani. Časopis na dveh listih oziroma štirih straneh so brezplačno razdelili Mariborčanom.
Novi čas za nove čase
11. maja 1945 izide časnik, ki je imel ime - Novi čas. Ni bil več zastonj in ga niso kar vsepovprek delili po mestu. Mariborčani so ga morali kupiti - stal je 0,20 rajhsmarke, ker jugoslovanskega denarja še ni bilo.
Vestnik kot predhodnik
24. maja 1945 prvič izide Vestnik, neposredni predhodnik današnjega Večera. Vestnik je bil glasilo okrožnega odbora OF v Mariboru. V naslednjih letih je Vestnik izhajal trikrat, enkrat, dvakrat in spet trikrat na teden vse do konca leta 1948, ko je postal dnevnik.
Ne more biti dnevnik
Za trenutek se ustavimo v letu 1947. Vestnik je bil tednik, izhajal je ob petkih. Razlog je bil bizaren: tedanji partijski voditelji so odločili, da smejo dnevniki izhajati le v republiških prestolnicah. Tudi zaradi tega so bili Štajerci, Prekmurci, Prleki in Korošci kasneje toliko bolj navezani na svoj edini slovenski dnevnik, ki je izhajal zunaj Ljubljane, v Mariboru.
10. september 1952
Leta 1952 je časnik dobil ime, ki ga nosi še danes. V uredništvu so ob iskanju novega imena za Vestnik prebedeli kar nekaj noči. Ko se je bilo treba odločiti, je pozno ponoči v pisarno prišel takratni Vestnikov arhivar, zdaj že pokojni pisatelj Marjan Rožanc, in dejal: "Dovolj imam vašega cincanja, jaz grem domov. Zaradi mene se 'toti cajtung' lahko imenuje Lahko noč ali Večer!" Prva številka Večera je izšla 10. septembra 1952.
Peti dnevnik v Jugoslaviji
Čeprav je Večer med letoma 1952 in 1962 izhajal enkrat na teden na štirih straneh, štirikrat na šestih in samo ob sobotah na osmih, je bil po nakladi celo peti v tedanji Jugoslaviji, kar je uspelo edinemu od dnevnikov, ki niso izhajali v republiških prestolnicah.
Večer ima svojo hišo
Postavitev nove Večerove hiše v Svetozarevski ulici, v katero se je uredništvo vselilo leta 1962 in je v njej še danes - je bila pravi podvig. Stavba je v celoti zgrajena z Večerovim denarjem, brez posojil, a s samoprispevki zaposlenih večerovcev, ki so vrsto let dobivali samo 80-odstotne plače. Pred nekaj leti se je sedež Večera iz Svetozarevske 14 preimenoval v Ulico slovenske osamosvojitve 2.
7D
Leta 1972 se je tednik 7D po dveh desetletjih izhajanja kot tedenska priloga Večera osamosvojil in se pod vodstvom odgovornega urednika Otmarja Klipšteterja in njegovega pomočnika Milana Goloba prelevil v odmeven slovenski tednik. 7D je z aktualno vsebino in reportažami iz leta v leto nizal uspehe in je v svojih najboljših časih presegal tedensko naklado 50 tisoč izvodov. Tednik 7D je ugasnil aprila leta 2014.
Tik pred stečajem
Potem ko je Večer jeseni 1989 preživljal svojo nemara največjo krizo in je kazalo na njegov stečaj, je ločitev od tiskarne Mariborski tisk prinesla rešitev, ki je naš časnik vodila samo navzgor.
Kaj, tudi Vroči
Večer je začel že v drugi polovici osemdesetih let izdajati prvi slovenski tabloid Kaj pod vodstvom Darka Šterbenka in zatem še erotični Vroči Kaj, ki je bil leta 1989 prava senzacija in je v srbohrvaški izdaji preplavil vso Jugoslavijo - z naklado blizu 600 tisoč izvodov. Devetdeseta leta prejšnjega stoletja so bila verjetno Večerovo najboljše finančno obdobje.
Večer v tolarjih
9. oktobra 1991 je bila uvedena menjava dinarjev v tolarje. 10. oktobra je stal izvod Večera 18 tolarjev. V sedanjem evrskem razmerju bi to bilo 8 centov.
V barvah
Nova prelomnica je bil 1. december 1994, ko so v novi tiskarni graškega koncerna Leykam na novi rotaciji prvič natisnili Večer v barvah.
Premagal Delo
Julija leta 1996 objavljena nacionalna raziskava branosti pokaže, da je Večer v prvem polletju po branosti prvič v svoji zgodovini presegel Delo.
V celoti na spletu
Večer izide prvič v celoti na internetu. Danes je prisoten na vseh platformah.
Večer v evrih
Večer je pričakal uvedbo evra s ceno 190 tolarjev in je po uvedbi skupne evropske valute 3. januarja 2007 stal 0,79 evra. V uvodniku evru na pot je med drugim zapisal: "Evro je mnogim podražil vsakodnevno življenje in tudi Slovencem ga je že."
Tudi v nedeljo
Leta 2014 je Večer pričel izhajati tudi v nedeljo.
Celostna prenova
V zadnjih letih je Večer doživel številne prenove, najobsežnejšo leta 2017, ko je časnik dobil današnjo podobo.
Štajerc in V soboto
Aprila 2017 je Večer obogatila priloga Štajerc, ki je bila - z dobrimi novicami iz naše regije - izjemno dobro sprejeta med bralci. Veliko prenovo je jeseni istega leta doživela še priloga V soboto.
Vecer.com
S prenovo spletne strani vecer.com marca 2017 smo bralkam in bralcem ponudili še več aktualnih novic, ki vsebujejo preverjene in ažurne informacije. Od januarja 2018 smo tako kot na facebooku in twitterju prisotni tudi na instagramu, od konca leta 2018 pa z rubriko Moj Maribor spremljamo še več aktualnega dogajanja v mestu. Ob tem smo na facebooku odprli skupino Moj Maribor, ki šteje že skoraj šest tisoč članov. Decembra 2018 smo posneli prvi podkast. Vse več ljudi, tudi zunaj regije, je prepoznalo kakovostno delo Večerovega uredništva: maja 2019 je Večerove vsebine na spletu bralo že več kot 300 tisoč ljudi, februarja 2020 pa smo presegli mejo 400 tisoč različnih obiskovalcev.
Toti list
Natanko 80 let po izidu prve številke je februarja 2018 ponovno izšel legendarni Toti list. Od tedaj je izšlo že 115 številk.