Mariborski župan Saša Arsenovič je pred ponedeljkovo sejo mestnega sveta, na kateri bo ta v prvem branju odločal o proračunu za leti 2019 in 2020, izrazil prepričanje, da je ta naravnan razvojno. Kot je znano, mestna uprava predvideva kar 136 milijonov evrov prihodkov, pri čemer bo za nekatere projekte predvidoma najela kredite v višini 9,7 milijonov evrov. "Je pa treba vedeti, da se bo občina letos tudi razdolžila za 5 milijonov evrov, neto zadolžitev bo torej samo 4,7 milijona," je povedal Arsenovič. In ob tem okrcal državo: "Od države smo res dobili 2,5 milijona evrov povprečnine več, vendar je izkupiček občine, potem, ko je država hkrati sprostila plače, negativen, skupaj kar 1,38 milijona evrov. Ta problem je iz leta v leto večji. Za obvezne transferje, ki nam jih nalaga zakonodaja in na katere mi nimamo nobenega vpliva, mora občina zagotoviti 81 milijonov evrov, država pa nam za to nameni samo 50 milijonov evrov. Še leta 2011 je država zagotavljala 75 odstotkov tega denarja, danes pa le še 61 odstotkov. S tem posega v našo lastnino in nam onemogoča razvoj."
Arsenovič: "Pričakujem, da bo država za knjižnico namenila vsaj polovico denarja. Toliko naj bi namreč sofinancirala že prvi projekt na Rotovškem trgu."
Farmadent zaenkrat ostaja občinski
"Ponudba za Farmadent je bila prenizka. V bistvu bi šlo bolj za darilno pogodbo," je Arsenovič utemeljil prekinitev prodajnega postopka Farmadenta. Prepričan je tudi, da Farmadenta občini sploh ne bo treba prodati. "Zakon presoja ustavno sodišče, skupaj z odvetniki ocenjujemo, da obstajajo velike možnosti, da bo ustavna presoja uspešna. Hkrati še vedno obstaja tudi možnost, da državni zbor zakon spremeni. Če pa se bo pojavil nov kupec, pa smo Farmadent pripravljeni tudi prodati, a za pošteno ceno, ki bo primerno pokrila dobiček, ki ga ustvarja, ter vrednost nepremičnin, zalog, in drugega," je še povedal Arsenovič.