(FOTO) Natikači, beli zokni, muzika in špricer. Tako je izgledala Štajerska čaga

Jon Knez
25.06.2021 11:15
Vse skupaj je zraslo na ideji platforme Štajerski argo, ki je nastala poleti 2018 kot sproščen hec na Instagramu in kmalu postala slovenski fenomen.
Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Igor Napast

Sinoči je v Vetrinjskem dvoru potekala 2. Štajerska čaga z naslovom Malo tak. Dogodek so organizirali Živa dvorišča, Štajerski argo in Festival Lent. Organizatorji so obiskovalcem priporočali tudi "tapravi" Dress Code, in sicer cokle, natikače ali obutev za v klet in vrt, promo šilt kape in majice z logotipi lokalnih ali pa znanih podjetij. Zelo priporočene so bile tudi bele nogavice.

Igor Napast

O čagi smo se pogovarjali z organizatorko Matejo Meh iz Društva hiša, pod katero spadajo Živa dvorišča. Povedala nam je, da je prva čaga potekala pred dvema letoma, 2019, ko je spletna platforma Štajerski argo praznovala prvo obletnico. 130 vstopnic, ki so jih prodajali po pet evrov so razprodali v dnevu in pol. ''Sporočilo dogodka je, da se imamo fajn, da se sprostimo. Saj argo je znan po tem, da smo sproščeni in nezahtevni. Špricer pa muzika,'' še pove.

Igor Napast

Program se je začel ob 19. uri z igro binga za vse udeležence. ''Iskali smo eno tako upokojensko igrico, kjer ni kontakta in se spomnili na bingo, kjer igra vsak sam. Tako smo elegantno rešili situacijo,'' nam pojasni Mehova. Igralo se je v treh rundah, zmagovalci pa so dobili majhne Štajerski argo paketke. Ob 20. uri sta na majhnem odru nastopila akustični pop/punk duo Second Attemp, ki sta postregla s simpatičnimi priredbami pesmi, kot so Dan ljubezni, All the small things, Nea vem kam in drugimi. Po njunem koncertu je sledila še nagrada za mistra Štajerskega arga oz. najboljše oblečenega obiskovalca. Dobil jo je mladenič obut v cokle, dolge bele nogavice, kratke retro adidas hlače, ''ketno'' oz. verižico z velikim Mercedes znakom in čepico. Ob 21. so se na oder povzpeli še Last Dropout, ki so jih organizatorji opisali kot legendarni mariborski boyband. Preigravali so globalne zimzelene hite, tudi Despacito.

Igor Napast

Vse skupaj je zraslo na ideji platforme Štajerski argo, ki je nastala poleti 2018 kot sproščen hec na Instagramu in kmalu postala slovenski fenomen, na podlagi katerega so nastali tudi drugi argoji. Skrbnica profila je mlajša punca, ki je širši javnosti anonimna, le majhno število ljudi ve kdo je. ''Do nastanka profila je bilo štajersko narečje zaznamovano kot malo kmečko, pa v bistvu sploh ni. Štajerski izreki so kmalu postali zelo popularni,'' nam pove Mehova, ki še doda, da je povpraševanje za argo merch (izdelki z motivi arga op. a) v Rajzefibrovi trgovini izjemno veliko.

Igor Napast

Izdelke kupujejo celo tujci in Slovenci, ki živijo v tujini. Majico z napisom ''Jebeno'' ima celo nek zelo znan bobnar v New Yorku, nam še pojasni Mehova.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Preberite celoten članek

Sklenite naročnino na Večerove digitalne pakete.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
  • Obiščite spletno stran brez oglasov.
  • Podprite kakovostno novinarstvo.
  • Odkrivamo ozadja in razkrivamo zgodbe iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  • Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.

Več vsebin iz spleta