Mariborski taksisti so enotni: V krizi ne bomo zvišali cen

Vesna Lovrec Vesna Lovrec
16.03.2020 17:13

Civilna zaščita je med več kot 100 mariborskih taksistov razdelila samo 200 zaščitnih mask, kar pomeni, da se bodo šoferji morali znajti po svoje.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Sašo Bizjak

Podjetjem, ki v času epidemije koronavirusa smejo edina opravljati javni prevoz oziroma taksi storitve, je štab civilne zaščite na glavni avtobusni postaji v Mariboru razdelil zaščitne maske. Taksisti potezo države pozdravljajo, vendar maska do dve na vsakega šoferja, kolikor so jih razdelili, ne bo dovolj.

Vozila bodo kemično čistili dvakrat na dan

"Razmisliti bo treba, kdaj jih bomo uporabili. Danes, na začetku epidemije, ali ko bo stvar šla proti koncu. Kriza ne bo trajala samo dva dni, razvlekla se bo na dva meseca ali še dlje, nihče od nas ne ve tega," je zaskrbljen taksist Branko Zrnič, ki vozi Taxi Dugi. Vprašanje, ali namerava zvišati ceno, ga je skoraj razjezilo. "Nikakor, taksisti v krizi ne bomo izkoriščali v primerjavi z nekaterimi, ki bodo zaslužili na nas. Zaščitna sredstva bomo morali kupiti sami, če bomo hoteli delati," pravi dolgoletni taksist.

V avtomobilu Taxi Plusa šoferja in potnike loči pregradna stena iz pleksi stekla.
Sašo Bizjak
Kje je bankomat? Koliko kilometrov je do meje? Za koliko naju peljete? Tako sta se informirala mlada Hrvata.
Vesna Lovrec

Promet jim je upadel za 80 odstotkov

Namestnik poveljnika Civilne zaščite Maribor Matej Zupanič opisana pravila pozdravlja. Zaveda se, da je zaščitnih mask, ki jih je občina razdelila, za vse v Mariboru registrirane taksiste premalo. "Dvesto smo jih dobili iz državnih rezerv za taksiste. To so medicinske maske, operacijske, ki se jih mora v suhem prostoru sicer menjati na vsake štiri ure. V zdajšnjem primeru, za taksiste, so mišljene, da jo šofer uporabi, ko je v stiku s stranko," je pojasnil Zupanič in apeliral na vse lastnike taksi služb, da poskrbijo za svoje zaposlene in nabavijo maske tipa fffp2.

Štab civilne zaščite je razdelil medicinske operacijske maske, ki se jih mora v suhem prostoru sicer zamenjati na vsake štiri ure.
Sašo Bizjak
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta