Na šoli želijo v okviru projekta Pogum, v katerem pri učencih razvijamo kompetence podjetnosti, pritegniti tudi k temu, da sodelujejo pri olepšanju, preurejanju šolskih prostorov. Pred kratkim je šola dobila novo fasado, kar jih je zelo razveselilo, sedaj želijo nadaljevati v šoli in njeni okolici.
"Šola ima neizkoriščene površine, ki bi jih bilo smiselno urediti in popestriti ter njihovo uporabo nameniti širšemu krogu ljudi. Kot prvi cilj smo si zadali, da popestrimo naše šolsko dvorišče z različnimi talnimi igrami. Naloge smo se lotili tako, da smo med učenci opravili anketo o tem, katerih talnih iger si želijo oziroma na katerih bi se sami najraje igrali na šolskem dvorišču," so sporočili iz šole. Tako so dobili nabor iger, ki so jih učenci ob pomoči Petre Leskovšek Lasetzky iz Razvedrilka v začetku oktobra narisali. "Naš cilj je šolo še bolj približati lokalnemu okolju ter učencem in ostalim v okolju omogočiti možnost dodatnih didaktičnih in zabavnih aktivnostih," še dodajajo v šoli.
Pri izrisovanju so učenci preizkusili svoje ročne spretnosti, natančnost in zbranost
Leskovšek Lasetzkyjeva je s svojim Razvedrilkom v preteklih dveh letih poskrbela za talne igre pri številnih vzgojno-izobraževalnih ustanovah. Spomnimo, v letu 2018, ko so začeli, so s pomočjo finančne in materialne pomoči partnerjev popestrili zunanje talne površine kar pred 15 enotami vrtcev v občini Maribor. O aktualnem izrisu iger pred OŠ Leona Štuklja je dejala, da je bila to vendarle nekoliko drugačna izušnja. "Vodstvo šole in učitelji so namreč izrazili željo, da bi učenci igre izrisali sami, seveda pod mojim mentorstvom. Izris smo želeli narediti že letošnjo pomlad, a nam je to preprečilo takratno stanje v državi. Prestavili smo ga na začetek oktobra, v zadnjih mesecih pa so se na šoli odločili tudi, da bodo izris opravili samo posebno nadarjeni učenci. Bila je krasna izkušnja, delo je potekalo zelo umirjeno. Učenci so tako imeli priložnost izkusiti čar Razvedrilkovega nastajanja iger ter ročno delo, trud, natančnost in zbranost, poleg tega so imeli krasno in enkratno priložnost ustvariti nekaj povsem koristnega tako zase kot za številne prihodnje generacije," je še povedala Lasetzkyjeva.
Tako so v treh dneh v začetku oktobra naposled le vse opravili, preden so se šole znova zaprle. Kljub temu pa je torej na zunanjih površinah mogoče preživljati prosti čas s šestimi igrami in na motorični poti. "S tem se pridobiva koordinacija, razvija motorika, ohranja kondicija, mlajši otroci se ob igri marsikaj naučijo," še pojasnuje mentorica izrisov.