Mladi manager leta 2021 je Miha Senčar iz Tenzorja

Srečko Klapš Srečko Klapš
26.01.2022 20:09

"Štejejo tek na dolge proge in vlaganja v zaposlene in okolje. Sem nepopravljiv optimist v vsem, kar delam," meni Miha Senčar direktorja komerciale v ptujskem družinskem podjetju Tenzor, kjer je tudi solastnik

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj

"Moj moto pri vodenju in v življenju je, da se nekaj ne bo zgodilo le, če ne boš poizkusil, in to želim prenesti na ekipo in otroka," pravi mladi manager leta Miha Senčar iz ptujskega družinskega podjetja Tenzor.

Osebni arhiv

Združenje Manager je Miho Senčarja, direktorja komerciale v ptujskem družinskem podjetju Tenzor, kjer je tudi solastnik, nocoj razglasilo za mladega managerja leta 2021. Senčar je ponosen, da kot predstavnik druge generacije nadaljuje vizijo trajnostnega družinskega podjetja in da mu je uspel preskok v verigi vrednosti – podjetje se je iz integratorja na področju tehničnega varovanja razvilo v izvajalca, ki ponuja celovite storitve na področju integracije sistemov električnih inštalacij, ob tem pa je razvilo tudi lastni IoT platformi za integracijo. 

Skupina Tenzor je prisotna v šestih državah in je lani ustvarila 12 milijonov evrov prihodkov, od tega največ, 7,5 milijona, v Sloveniji; v letu 2021 jih pričakuje 13 milijonov. Skupina ima trenutno 110 zaposlenih, v Sloveniji 60. Dodana vrednost na zaposlenega v Sloveniji je bila lani 51.357 evrov, kar je devet odstotkov več od slovenskega povprečja. Povprečna bruto plača v podjetju v 2020 je bila 2.444 evrov, kar je 75 odstotkov več od povprečja panoge v Sloveniji (1.377 evrov). Ob tem podjetje vsako leto izplača tudi regres, božičnico in nagrade, zaposlenim pa plačuje tudi prispevke v drugi pokojninski steber in zavarovanje za drugo mnenje. Motivirani zaposleni so ob viziji lastnikov o trajnostnem družinskem podjetju ključni dejavnik uspeha Tenzorja, meni Senčar. Dodaja, da so družinska podjetja že sama po sebi trajnostno naravnana, ker želijo preživeti več generacij.

"Štejejo tek na dolge proge in vlaganja v zaposlene in okolje," pravi Senčar. Zato v poslovanje vključujejo trajnostne standarde, kot so izbira etičnih in do okolja odgovornih dobaviteljev. Lastna servisna delavnica jim omogoča popravilo elektronskih komponent in s tem zmanjšanje dodatnega onesnaževanja. So tudi družbeno odgovorni, saj Tenzor letno namenja med 25 in 30 tisoč evrov za podporo lokalnemu športu, umetnosti, kulturi in dobrodelnim organizacijam. V prvih 25 letih delovanja pa so okolju v katerem delujejo namenili več kot 500 tisoč evrov. Senčar med vrednotami podjetja izpostavlja vestnost, učinkovitost, pripadnost, timsko delo, iznajdljivost, inovativnost, odgovornost in pripravljenost pomagati. Sodelovanje spodbuja z ekipnimi cilji, njegovo vodenje pa temelji na zaupanju, empatiji, poslušanju, doslednosti in pozitivni naravnanosti.

"Sem nepopravljiv optimist v vsem, kar delam. Z vsemi dejanji in odločitvami pa želim biti tudi zgled in motiv ekipi ter hkrati steber varnosti, ko gre kaj narobe. Moj moto pri vodenju in v življenju je, da se nekaj ne bo zgodilo le, če ne boš poizkusil, in to želim prenesti na ekipo in otroka," poudarja. Imeti motivirano in povezano ekipo je največje bogastvo, izpostavlja. V to se je prepričal pri enem od prelomnih poslov v zgodovini podjetja, ko so projekt kljub velikim težavam izpeljali z minimalno zamudo. "Ta lekcija me je tudi naučila, da dobra komunikacija reši še tako brezizhodno situacijo," pravi Miha Senčar, ki je tudi predsednik Manager kluba Ptuj, nekoč uspešen mladi golfist in nekdanji demonstrator na Ekonomski fakulteti v Ljubljani.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta