Pandemija je dolgoročno vplivala na naš način dela in potovanja, kar se jasno vidi tudi v tem, koliko poslov danes teče prek spleta iz domačega udobja, možnost opravljanja dela iz tujine pa je postala življenjski slog mnogim. Življenja digitalnih nomadov so v veliki meri odvisna od sektorja, v katerem delajo, plače in prilagodljivosti delovnega mesta ter tega, ali lahko med opravljanjem svojega dela potujejo.
Seznam držav, ki ponujajo vizume za digitalne nomade, se povečuje, vendar ima vsaka od njih drugačne zahteve. Kreditna družba Norton Finance je z analizo različnih pogojev izvedla raziskavo o najcenejših evropskih prestolnicah za življenje digitalnih nomadov.
Potovalni strokovnjaki podjetja so ocenili evropske države in jih razvrstili na podlagi povprečnih stroškov najemnine, komunalnih storitev, prevoza, hrane, rekreacije in interneta ter stroškov povratnih letov iz Združenega kraljestva.
Na prvem mestu je pristalo Skopje v Makedoniji, opisano kot cenovno ugodna turistična destinacija, priljubljena zaradi arheoloških najdišč in ulične hrane. Cena javnega prevoza je eden od razlogov za tako dobro oceno Skopja, saj je mesečna vozovnica za javni prevoz osemkrat cenejša od tiste v Londonu.
Na drugem mestu je Sarajevo, ki ga opisujejo kot očarljivo prestolnico Bosne in Hercegovine. "Enosobno stanovanje v središču mesta v povprečju stane noro ugodnih 275 evrov na mesec," pišejo v reviji Time Out.
Tretji na lestvici je Kišinjev v Moldaviji, med prvih 10 pa so tudi Sofija (Bolgarija), Bukarešta (Romunija), Beograd (Srbija), Budimpešta (Madžarska), Varšava (Poljska), Vilna (Litva) in Riga (Latvija). Na lestvico se ni uvrstilo nobeno slovensko mesto.