(FOTO) Maribor izkoristil Aluminijeva darila in se pred zadnjo četrtino prvenstva vključil v troboj za naslov prvaka

14.06.2020 22:20

Vijoličasti so s 3:0 dobili sosedski dvoboj v Ljudskem vrtu. Vodilna Olimpija ima pred večnimi rivali le še štiri točke prednosti

Maribor je dobil tudi drugo tekmo po koronapremoru.

Po koronapremoru ni težko najti dogodkov, ki so se zgodili prvič. Prvič po marcu je Ljudski vrt gostil tekmo prve lige, prvič se je na domačem stadionu predstavil novi trener vijoličastih Sergej Jakirović. Aluminij pa ni dočakal prvih točk proti Mariboru v tej sezoni. Na zadnji tekmi 27. kroga so 15-kratni slovenski prvaki ujeli zmago z 2:0. Pred zadnjo četrtino sezone se obeta troboj za naslov prvaka. Maribor je prednost za vodilno Olimpijo znižal na štiri točke, za drugim Celjem, ki je včeraj slavilo v Stožicah, zaostaja za dve.

Nogometaši so se poklonili Herbertu Vabiču.
Luki Zahoviću tekme z Aluminijem očitno ležijo.
Podobno kot v Domžalah je bil Amir Dervišević tudi v Mariboru natančen z enajstih metrov.