V Ljubljani je stičišče glavnih treh vej poti v Sloveniji: Šentjakobske poti (dolenjske in primorske veje), Ogrske poti (prekmurske in štajerske veje) ter Svetovišarske poti (gorenjske veje). V Turizmu Ljubljana so nedavno na svoji spletni strani poskrbeli za to, da lahko romarji in pohodniki najdejo informacije o Jakobovi poti v Ljubljani in njenem zaledju, sicer pa ima praktično vse informacije o tem Društvo prijateljev poti sv. Jakoba v Sloveniji. Ti prav tako na svoji spletni strani ponujajo številne informacije o možnostih, kako in kje je mogoče prehoditi posamezen del poti, katero traso ubrati.
V več kot dvajsetih letih delovanja so namreč z lastnimi sredstvi ponovno odkrili in označili pot sv. Jakoba v Sloveniji. Pripravili so tudi številne pripomočke, ki olajšajo romanje tako posameznikom kot skupinam, nudijo pa tudi pomoč pri organiziranju pohodov. Pri njih po želji dobite tudi listino in potrdilo o opravljenem romanju. Društvo, ki ima sedež v Ljubljani, ohranja in udejanja romarsko tradicijo na Slovenskem, združuje romarje po poteh sv. Jakoba, ki jim je romanje verska, kulturna ali družabna dejavnost, skrbi za označevanje in vzdrževanje pešpoti ter tudi samo organizira romanja doma in v tujini.
Jakobove poti so razvejene po velikem delu naše države in povezujejo cerkve svetega Jakoba v Sloveniji (teh je kar 67). Med hojo po Jakobovi poti se pohodniki tako v okolici Ljubljane, kjer je stičišče poti, kakor drugod srečujejo z nekaterimi najpomembnejšimi znamenitostmi, spoznavajo krščansko izročilo in njegovo bogato sakralno dediščino, doživijo slovensko podeželje z velikimi domačijami, kozolci, polji, njivami, sadovnjaki, pašniki in čebelnjaki ter seveda prostrane gozdove.
Pred nekaj leti so prav tako predstavili prekmursko-prleško-štajersko vejo med Kobiljem in Ptujsko Goro in skupaj z Društvom prijateljev poti sv. Jakoba Slovenija ter mrežo lokalnih skupnosti, zavodov za turizem in TIC-ev izrazili željo, da bi jo v sodelovanju s turističnim gospodarstvom oživili ter približali domačim in tujim obiskovalcem, romarjem, ljubiteljem pohodništva in narave.
Za pohodnike je Jakobova pot izjemno avtentično doživetje naravne in kulturne krajine izven ustaljenih turističnih poti, kjer ni gneče, v razkošju miru in tišine. Poti so pretežno označene, na spletnih straneh nekaterih zavodov za turizem, tudi Turizma Ljubljana, si je mogoče naložiti tudi GPX-sledi posameznih etap. Sicer pa so vse informacije in sledi za uporabo na pametnih telefonih objavljene tudi na spletni strani Društva prijateljev poti sv. Jakoba v Sloveniji.