Na otvoritveni slovesnosti so študentke nagovorile uspešne ženske iz sveta gospodarstva in politike, med njimi tudi nekdanja evropska komisarka za promet Violeta Bulc, ki je izpostavila, da je tehnologija orodje in ne samo cilj, zato jo moramo znati pravilno uporabiti: “Naše dojemanje zmogljivosti tehnologije, da izboljša človeštvo, lahko pomaga izboljšati naša življenja.”
Poletna šola za ženske voditeljice v digitalni dobi je v Varšavi sicer združila 29 študentk iz držav EU, Ukrajine in Zahodnega Balkana, krovna tema letošnje izvedbe pa je etika v informacijsko-komunikacijski tehnologiji.
Udeleženke so sodelovale na različnih delavnicah, diskusijah in skupinskih aktivnostih o širokem naboru tem – od vplivov generativne umetne inteligence do javnega nastopanja pa do zelenih digitalnih veščin, podjetništva in vodstvenih sposobnosti. Poletna šola poteka v sklopu Evropske akademije za vodenje, programa podjetja Huawei, ki je zasnovan za opolnomočenje mladih voditeljic, ki bodo Evropo popeljale v vključujočo in trajnostno digitalno prihodnost.
Študentke za udeležbo na poletni šoli prejele polno štipendijo podjetja Huawei, izbrane pa so bile s strani neodvisne žirije.