(SLOVENSKA PREMIERA) Prenovljeni peugeot 208: Z novo identiteto in različnimi pogonskimi alternativami

Peter Pirkovič
04.03.2024 05:00

Drugi najbolje prodajani Peugeot na slovenskem trgu je pred kratkim doživel rahlo prenovo in se zdaj podaja v lov za kupce.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Peter Pirkovič

Francoska znamka tudi za najmanjšega predstavnika uveljavlja novo oblikovno identiteto in nekaj tehničnih nadgradenj. Na sprednjemu delu so stari logotip zamenjali z novim, ob straneh ima integriran nov dnevni LED-podpis, nova je tudi maska, žarometi pa so pri različici GT serijsko opremljeni s polnimi LED-žarometi. Na zadnjem delu ni več logotipa v obliki leva, saj ga je nadomestil velik napis Peugeot, dodatno so uredili še novo grafiko v lučeh in za boljšo sliko v živo namestili izboljšano HD-kamero. V paket tokratne zunanje prenove spadajo še nova 16- in 17-palčna platišča in dve novi barvi zunanjosti (rumena Aguenda in siva Selenium). Potniška kabina je bogatejša za nove kakovostnejše materiale in integracijo armaturne plošče i-cockpit zadnje generacije, ki zajema desetpalčni osrednji zaslon, digitalne 3D-merilnike, nov volan in tako imenovane klavirske tipke pod zaslonom za lahkotno upravljanje določenih sistemov. Nov je tudi infozabavni sistem, ki je preglednejši in še bolj enostaven za uporabo, hkrati pa omogoča izbiro slovenskega jezika in posodobitve sistema na daljavo.

Peter Pirkovič

Motorna paleta pri najmanjšem peugeotu še vedno v največji meri temelji na bencinskih motorjih. Najšibkejši in najcenejši je 208 z 1,2-litrskim motorjem s 55 kilovati moči in z ročnim menjalnikom, hkrati pa je ta isti motor lahko na voljo tudi s 74 kilovati moči. Če si kupec zaželi avtomatike pri prestavljanju, je treba izbrati 74- ali 100-kilovatni motor z dodatkom elektrifikacije (blagi hibrid 48V). V ponudbi sta tudi dva električarja, in sicer tisti s 50-kWh baterijo in 100-kilovatnim elektromotorjem (časovno omejen) ter različica z novo 54-kWh baterijo in z nekoliko zmogljivejšim 115-kilovatnim elektromotorjem. Slednji po meritvah WLPT z enim polnjenjem zmore prevoziti 410 kilometrov.

Peter Pirkovič

Najcenejša dvestoosmica pri nas stane 15.990 evrov oziroma s financiranjem se končna cena zniža za tisočaka. Delna elektrifikacija (MHEV) se začne pri dobrih 20 tisočakih, popolnoma električni 208 pa pri nas stane nekaj več kot 30 tisoč evrov. Če se od te cene odštejeta spodbuda države (6500 evrov) in popust (1500 evrov) v primeru financiranja, cena osnovnega baterijskega 208 pade na 22.980 evrov. Zanimiv je tudi podatek, da so od leta 2012 pri nas prodali 8200 peugeotov 208. Po napovedih odgovornih prodajni načrt za letošnje leto obsega skupno 750 primerkov, od katerih bo desetina električnih.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta