Najprej kaže razčistiti umestitev; mégane conquest nosi takšno ime le v deželah naše bivše države, drugod se imenuje arkana. Pomembno je tudi, da ''našo'' arkano ločimo od ruske, saj slednja sloni na drugi, starejši platformi.
Platforma torej. Mégane conquest (oziroma neruska arkana) sloni na isti platformi kot clio, captur in juke, torej na platformi za majhne avtomobile. Je pa vseeno večji od njih, saj je denimo enako širok in ima enako medosje kot limuzinski mégane, pa tudi z videzom (prednjega dela) se predstavlja kot mégane.
Videz ne pove zgolj tega, da sodi v družino mégane; oddaljenost od tal (20 cm) in motno črne plastične zaščite spodnjega dela karoserije dajejo vedeti, da gre za športni terenec, srednji del je tipična kombilimuzina, zgornji del pa ima izrazito kupejevsko padajočo zadnjo šipo. Učinkovit recept, ki ga je uvedel X6, pri manjših in bolj dostopnih avtomobilih pa C-HR.
Znotraj kaže drugačno sliko – ne takšno kot mégane, pač pa na las podobno tisti iz capturja: digitalni merilniki (4,2, 7 ali 10,2 palca zaslona), osrednji zaslon (7 ali 9,3 palca), komande klimatske naprave in ročica menjalnika so prav takšni kot tam. Prostora je toliko kot v méganu, sedi pa se visoko kot v capturju. Lahko bi rekli, da je conquest neke vrste hibrid med méganom in capturjem.
V conquestu je ustrezno poskrbljeno za varnost, tako pasivno kot aktivno, vse skupaj pa je kronano s petimi zvezdicami Euro NCAP. Poskrbljeno je tudi za udobje: predalov je skupaj za dobrih 26 litrov, navigacijski iskalnik uporablja google, vtičnice USB so štiri, materiali za sedeže pa so lahko tkanina, kombinacija tkanine in umetnega usnja ali usnje v kombinaciji z umetnim semišem. Tudi prtljažnik je s 513 litri (480 v hibridni različici), z dvojnim dnom in z nesimetrično deljivo zadnjo klopjo velikodušen.
Druga hibridizacija prihaja s pogoni, saj so vsi motorji hibridizirani. Prvi je 1,3-litrski TCe, ki ima mikrohibridno tehniko in nastopa v dveh variantah (103 ali 116 kW, 256 ali 270 Nm), pri čemer mali hibridni del doda 20 njutonmetrov navora. Drugi je pravi hibrid, ki ga poganja sklop E-tech z 1,6-litrskim bencinskim motorjem (69 kW, 148 Nm) in z elektromotorjem (36 kW, 205 Nm); skupaj ponudita 107 kilovatov moči, pogonska baterija pa zmore 1,2 kilovatne ure. Pri Renaultu pravijo, da je pri mestni vožnji kar 80 odstotkov poti prevožene zgolj z elektriko.
Menjalnik je v conquestu vedno samodejen; dvosklopčni pri TCe in klasičen samodejni pri E-tech
Trije motorji in trije osnovni paketi opreme nanesejo sedem kombinacij. Najcenejši je TCe 140 EDC zen, ki stane 23.190 evrov, s paketom intens stane 25.290 evrov, kot R.S. line pa 27.890 evrov. Hibridni E-tech je za 1500 evrov dražji, TCe 160 EDC, ki bo naprodaj v zadnji četrtini leta in bo na voljo le s paketom R.S. line, pa stane enako kot E-tech.