Poudarja, da športa sedanja vlada ni vključevala v svoje protikoronske pakete ukrepov (tako imenovane PKP), in dodaja, da je edino, kar je politika naredila, to, da je športnikom zagotovila brezplačno testiranje.
Opozarja tudi, da se številni mladi športniki v času epidemija niso mogli ukvarjati s športom, pa čeprav so klubi in organizacije naredili vse, da bi lahko delovali v skladu z ukrepi, "a tega niso mogli, saj se je politika obnašala, kot da je šport zadnji na družbeni lestvici".
Povedal je še, da pozna primer 13-letnih košarkarjev, ki kar 15 mesecev niso smeli tekmovati. Pri tem opozarja, da številni športniki tudi trenirati niso smeli, saj športov, kot so košarka, odbojka, gimnastika in podobni, pozimi ni mogoče trenirati na prostem.
Usip mladih športnikov je bil tako v nekaterih športnih panogah po besedah Avanza tudi do 50-odstoten. "Če mlademu športniku, ki mu šport poleg šole pomeni vse, ne dovoliš trenirati in tekmovati, je kot bi odraslemu človeku vzel glavno orodje, s katerim živi," je razmere slikovito opisal nekdanji direktor rokometnega kluba Gorenje Velenje in bivši direktor košarkarskega kluba Sixt Primorska, ko je ta v sezoni 2018/19 osvojil vse domače lovorike in drugo ABA ligo. Avanzo je bil sicer tudi eden izmed vodilnih pri organizaciji Eurobasketa na slovenskih tleh leta 2013.
Vandali al' kaj?
Tvit je Predalič medtem že zbrisal, a ni ostal nezabeležen. Avanzo je na Facebooku Predaliča podučil o tem, kako star običaj je rezanje mrežic s koša. Zapisal je, da takšna tradicija sega v leto 1947, ko so s tem običajem začeli košarkarji po zmagi v študentski ligi NCAA. Ob tem je objavil še nekaj fotografij drugih športnikov ali trenerjev, ki so to počeli. Med drugim tudi Michaela Jordana, največjega, ali pa vsaj enega izmed največjih košarkarjev vseh časov na svetu. "Vandali al' kaj," je vprašal.