Hebar prihodnja štiri leta na čelu Elektra Maribor, nadzorniki so ga imenovali za polni mandat

Srečko Klapš
21.02.2022 20:52

Jože Hebar, ki je bil soglasno imenovan, z ekipo še naprej odpravlja zaostanke pri izdaji soglasij. Dodaten izziv mu predstavlja izpad prihodkov od omrežnine.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Jože Hebar je novi predsednik uprave Elektra Maribor.
Andrej Petelinšek

Kot smo v Večeru napovedali, so nadzorniki Elektra Maribor na današnji popoldanski izredni seji imenovali dosedanjega vršilca dolžnosti predsednika uprave Jožeta Hebarja za polni štiriletni mandat. Kot so sporočili iz tajništva družbe, so Hebarja imenovali soglasno, "tako da bo dobil možnost in priložnost, da skupaj s sodelavkami in sodelavci družbo popelje v zeleno, energetsko učinkovito in prijazno prihodnost". Hebar je tako prepričal vse štiri nadzornike, ki jim predseduje Samo Iršič, in sicer še Tomaža Orešiča, predstavnika zaposlenih Dušana Kovačiča in Nenada Kajtezoviča. Spomnimo, da je prijavo na povabilo nadzornega sveta v skladu s politiko nasledstva v družbi oddala tudi Tatjana Vogrinec Burgar, direktorica področja skupnih strokovnih služb v Elektru Maribor. Po naših informacijah naj bi se povabilu odzval še eden od sicer štirih direktorjev področij.

Jože Hebar, ki ima veliko izkušenj z digitalizacijo in projektnim vodenjem (Kapsch TrafficCom, Telekom Slovenije), največji izziv pa so mu pametna omrežja prihodnosti, je včeraj v prvi izjavi dejal, da v Elektru Maribor še naprej odpravljajo zaostanke pri izdaji soglasij za priključitev sončnih elektrarn, dodaten izziv pa jim predstavlja trimesečni izpad prihodkov iz naslova omrežnine. Hebar je januarja v intervjuju za Večer pojasnil še, da so ti zaostanki pred njegovim prihodom, ko je podjetje še vodil kasneje razrešeni predsednik uprave Boris Sovič, kontinuirano naraščali, zdaj pa kljub nenehnemu naraščanju števila prejetih vlog upadajo. Na vprašanje, kaj delajo na tem področju zdaj drugače, pa je dejal: "Zaposlili smo dodatne uslužbence, odobrili najvišjo dovoljeno število nadur, z dekanoma Fakultete za elektrotehniko, računalništvo in informatiko ter Fakultete za energetiko smo izbrali okoli dvanajst dodatnih študentov, ki nam pomagajo. Celotno veliko sejno sobo smo namenili delovnim mestom za reševanje vlog za samooskrbe. Pri tem se dobro zavedamo, da so to zasilne (začasne) rešitve, zato bomo morali v prihodnje poiskati bolj trajne rešitve, da bomo lahko soglasja z ustrezno informacijsko podporo izdajali hitreje in bolj enostavno. Nekoliko smo prilagodili tudi postopke, kjer z oceno priključne moči skrajšujemo roke." V poslovnem in investicijskem načrtu, ki ga je podedoval, pa namerava novelirati področje nadgradnje električnega omrežja.

Spomnimo še, da so nadzorniki Elektra Maribor novembra lani nekdanjega predsednika uprave Borisa Soviča razrešili iz poslovnih razlogov. Očitali so mu zamude pri izpolnjevanju nekaterih poslovnih ciljev, slabo pripravljenost družbe na zeleno transformacijo, pomanjkljiv nadzor nad delovanjem hčerinskih družb in tudi omajano zaupanje s strani nadzornega sveta. Sovič je vse očitke zavrnil in sprožil pravne postopke.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Preberite celoten članek

Sklenite naročnino na Večerove digitalne pakete.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
  • Obiščite spletno stran brez oglasov.
  • Podprite kakovostno novinarstvo.
  • Odkrivamo ozadja in razkrivamo zgodbe iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  • Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.

Več vsebin iz spleta