(JAVNO PISMO) Turk, Voljč, Jordanova, Masten ...: "Operativna in razvojno naravnana koalicija najbolj odgovorna rešitev"

M.R.
12.02.2020 15:27

V nadaljevanju v celoti objavljamo javno pismo, ki so ga predsednikom paralamentarnih strank z izjemo Levice in SNS poslale številne znane osebnosti iz politično-družbenega življenja.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Javno pismo so med drugim podpisali ekonomist Igor Masten, bivša evropska poslanka Romana Jordan in nekdanji minister Žiga Turk ter ekonomist Marko Voljč.
Večer

Spoštovana predsednica SAB mag. Alenka Bratušek,
Spoštovana predsednica DeSUS dr. Aleksandra Pivec,
Spoštovani predsednik SDS gospod Janez Janša,
Spoštovani predsednik SMC gospod Zdravko Počivalšek,
Spoštovani predsednik LMŠ gospod Marjan Šarec,
Spoštovani predsednik NSi mag. Matej Tonin,
Spoštovani predsednik SD mag. Dejan Židan,
slovenska država že nekaj časa ne deluje tako, kot bi morala, problemi se kopičijo, na obzorju se kažejo novi. Ustrezno se moramo pripraviti na tveganja, povezana s podnebnimi spremembami, trgovinskimi vojnami, korona virusom in demografskimi gibanji. Svetovno gospodarstvo se ohlaja, prav tako se zaključuje daljše obdobje rasti v Evropi in z njo v Sloveniji.
Slovenija pada na mednarodnih lestvicah konkurenčnosti in izgublja številne mlade, ki s svojim znanjem in izkušnjami bežijo v tujino. Po številnih kriterijih nas prehitevajo celo države srednje in vzhodne Evrope, ki so bile ob prehodu v demokracijo neprimerljivo manj razvite od nas.
Sloveniji zmanjkuje časa za sprejem razvojnih ukrepov, s pomočjo katerih se bomo lahko uspešno soočili s prihajajočimi izzivi. Prav tako si ne moremo več privoščiti odlašanja pri reševanju zdravstva in drugih javnih storitev. Odločen korak naprej moramo narediti tudi na področju digitalizacije, javne infrastrukture, trajnostnega razvoja in medgeneracijske solidarnosti. Predvsem pa moramo vsi skupaj vzpostaviti pozitivno klimo in okolje, v katerem bodo cenjene podjetnost, meritokracija ter skrb za sočloveka in ki ga ne bodo definirale strankarske zamere ter politikantska prepirljivost.
Slovenija bo v drugi polovici leta 2021 predsedovala Svetu Evropske Unije. Naši cilji morajo biti jasni in ambiciozni, predsedovanje pa moramo izkoristiti za izboljšanje mednarodnega ugleda Slovenije, za izgradnjo novih zavezništev in kot orodje za doseganje naših strateških ciljev.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta