Odločitev o tem, ali bodo vsi osnovnošolci in srednješolci 1. septembra tudi dejansko prestopili šolski prag, bo vlada sprejela predvidoma prihodnji četrtek, 20. avgusta, pravijo na ministrstvu za izobraževanje, kjer poudarjajo, da si ministrica za izobraževanje Simona Kustec vsekakor prizadeva, da bi vsi šolarji in dijaki sedli v šolske klopi. Bo pa dokončna odločitev o načinu izpeljave šolskega leta 2020/21 odvisna od epidemiološke slike v državi, dodajajo na ministrstvu.
Temu pritrjuje tudi direktor Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ) Milan Krek, ki pravi, da je trenutna epidemiološka slika taka, da ne vidi ovir za odprtje tako osnovnih kot srednjih šol za vse šolarje in dijake. "A vprašanje je, ali bo takšna slika tudi zadnje dni avgusta. Naredili bomo vse, da se bodo septembra šole odprle, saj se zavedamo, kakšne negativne posledice ima lahko ne le za otroke, temveč tudi za družine in celotno družbo zapiranje šol, zato je nujno, da dosledno spoštujemo zaščitne ukrepe in s tem zajezimo širjenje okužb."
Bilo je zelo stresno
Maja Sadar, organizatorka izobraževanja odraslih iz Dravograda: "Upam, da jeseni pouk bo. Po izobrazbi sem učiteljica, ki sicer ne poučujem, a v času, ko sta bila otroka (obiskujeta tretji in peti razred) doma, je bilo zame zelo stresno, saj sistem še ni bil dodelan. Najtežje je bilo, da so bila navodila po večini le pisna, pouka na daljavo pa zelo malo. Če bo pouk jeseni bolje organiziran v obliki videokonferenc preko računalnika, ga podpiram. Pozitivno pa je bilo, da je bilo več izkustvenega učenja in projektnih nalog, kar bi veljalo ohraniti tudi v prihodnje. Morebitne okužbe se ne bojimo." (jd)