Tako je odločil generalni direktor RTVS Andrej Grah Whatmough, ki je tako odločil že v primeru Naše dežele. Gibanju Svoboda je status parlamentarne stranke na RTVS z začasno odredbo dodelilo upravno sodišče.
Potem ko je upravno sodišče izdalo začasno odredbo, ki določa, da mora Radiotelevizija Slovenije (RTVS) Gibanje Svoboda Roberta Goloba upoštevati kot parlamentarno stranko, so se v Naši prihodnosti Ivana Galeta odločili, da pozovejo RTVS, da na podlagi te sodne prakse tudi njim dodeli enak status.
Naša prihodnost ima namreč v svojih vrstah aktualno poslanko Violeto Tomić, ki je bila sicer v DZ izvoljena na listi Levice.
"Pravo terja, da se enake primere obravnava enako"
V Naši prihodnosti so v sporočilu za javnost zapisali, da so "po nekaj formalnih sprenevedanjih, češ da niso bili seznanjeni s tem, da je Violeta Tomić naša kandidatka", danes dobili elektronski odgovor generalnega direktorja RTVS Andreja Graha Whatmougha. Ta je zapisal, da je na podlagi začasne odredbe o statusu Gibanja Svoboda, "možno utemeljevati stališče, ki sicer ni v skladu ne s prakso ne (doslej) relevantnimi pravnimi viri", da je novoustanovljena stranka, ki ima v DZ enega poslanca, ki je bil sicer izvoljen v DZ na listi druge stranke, zastopa pa stališča te stranke, za namene izvajanja zakona o RTVS "parlamentarna stranka".
Grah Whatmough je v sporočilu Naši prihodnosti zapisal še, da je takšno odločitev sprejel, ker pravnomočne odločitve sodišča glede Gibanja Svoboda ni možno pričakovati pred volitvami, po volitvah pa bo zahtevek Naše prihodnosti nerelevanten.
"Pravo terja, da se enake primere obravnava enako, drugačne primere pa drugače. To velja še toliko bolj, če gre za enakovrstne primere strank, ki nastopajo na istih volitvah," je še zapisal Grah Whatmough, ki je status parlamentarne stranke sprva samovoljno podelil Naši deželi Aleksandre Pivec.