Policija še sedmič prosi tožilstvo za podaljšanje roka za razširitev ovadbe proti Urošu Urbaniji

M.R.
13.07.2023 12:54

Tožilstvo še vedno ni vložilo obtožnega predloga proti Urošu Urbaniji oziroma ovrglo ovadbo, ki jo je proti nekdanjemu direktorju Ukoma vložila Pravna mreža za varstvo demokracije. Policija namreč spet prosi za podaljšanje roka.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Uroš Urbanija je Ukom vodil v času tretje Janševe vlade. Nekaj mesec po koncu njenega mandata je postal direktor TV Slovenija.
Tamino Petelinšek/STA

Že sedmič je policija tožilca zaprosila za podaljšanje roka za dopolnitev kazenske ovadbe, ki jo je pred dobrima dvema letoma proti tedanjemu direktorju urada vlade za komuniciranje (Ukom) Urošu Urbaniji, trenutno je v. d. direktorja TV Slovenija, vložila Pravna mreža za varstvo demokracije, poroča portal N1

Gre za ovadbo, ki se nanaša na neizplačevanje sredstev Slovenski tiskovni agenciji (STA), Pravna mreža za varstvo demokracije (PMVD) pa je v njej zapisala, da obstajajo utemeljeni razlogi za sum, da je Urbanija izrabil svoj položaj, prestopil meje uradnih pravic in ni opravil uradne dolžnosti ter s tem povzročil škodo STA. 

Urbaniji so v ovadbi, vloženi 17. maja 2021, očitali, da je kaznivo dejanje storil z direktnim naklepom, saj je ob nedvoumni zakonski podlagi, ki mu določa uradne dolžnosti glede na položaj, ki ga je zasedal, brez dvoma vedel, da je njegovo dejanje protipravno, kljub temu pa ga je hotel storiti, saj je oškodovanki iz maščevanja ter želje po politični in ideološki podrejenosti želel onemogočiti opravljanje njene javne službe.

Tožilstvo je N1 pojasnilo, da se zadeva še vedno nahaja v dopolnitvi na policiji, ki da je že sedmič prosila za podaljšanje roka za dopolnitve kazenske ovadbe, o prošnji pa tožilec še ni odločil. 

Na vprašanje, zakaj preiskava še ni končana, pa so na policiji za N1 odgovorili, da preiskovanje gospodarske kriminalitete zahteva pridobivanje in preučevanje obsežne dokumentacije iz različnih virov. Hkrati pa pravijo, da zbira obvestila z veliko osebami, te pa s preiskovalci ne sodelujejo z enako stopnjo kooperativnosti. To pa zapletene preiskave še podaljšuje, so pojasnili.

"Pričakujemo, da bodo organi pregona v razumnem času zaključili predkazenski postopek in bo s tem tožilcu omogočeno, da poda obtožni predlog na sodišče," pa je za N1 povedala koordinatorka PMVD Anuška Podvršič.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta