Tarča četrtkovih napadov so bile poleg policistov tudi novinarske ekipe, ki pa jih je notranji minister Aleš Hojs označil kot soodgovorne za nastalo situacijo. "Vi mediji ste soodgovorni za to. Mesece ste jih podpirali in jim 'dajali kruha'. Mediji ste prispevali k temu, da se je to danes zgodilo. Zdaj imate pa ranjene policiste," je v četrtek na licu mesta dejal za 24 ur. Medtem pa jo je med terenskimi novinarskimi ekipami, ki so opravljale svoje delo in javnosti skušale orisati razmere nasilnih izgredov, najhuje skupil fotoreporter Borut Živulović, s katerim je neznani storilec fizično obračunal.
"Včeraj sem pokrival protest, kot fotoreporter to počne. Situacija je postala napeta po kakšni uri. Ko smo se premikali s Trga republike proti Gregorčičevi ulici, pa sva z Aljošo Kravanjo fotkala rahel spopad med protestniki in policaji," je v odzivu zapisal Živulović. Napisal je, da so policisti nato uporabili solzivec in se umaknili. "Tam sva ostala sama s protestniki, kar naenkrat pa slišim 'o, lej, fotografa'. Po tem se več ne spomnim. Zbudil sem se v bolečini, kjer nisem vedel, kaj se dogaja. Trenutno sem na stomatološki kliniki, kjer čakam operacijo čeljusti. Hvala za vse želje in podporo," je še sporočil.
"V nasilnih protestih v Ljubljani, dne 5. novembra 2020 zvečer, je ob profesionalnem opravljanju svojega dela težje poškodbe glave utrpel naš fotoreporter, Borut Živulovič, ki so ga nasilneži zahrbtno napadli in nezavestnega še pretepali. Borut se še vedno nahaja v ljubljanskem kliničnem centru, k sreči dobro okreva in ob tem samo upamo, da posledice ne bodo dolgotrajnejše," so sporočili iz foto agencije Bobo. Dodali so, da svoje delo agencija profesionalno opravlja že desetletja, a tako hudega in hkrati popolnoma nesprejemljivega in z nasiljem prežetega napada na njihovega delavca - in s tem tudi na njihovo delo - še nikdar niso doživeli. Pišejo še, da so vedno zgolj in samo opravljali svoje profesionalno nalogo, to je s fotografijo dokumentirati dogodke in o tem obveščati najširšo javnost. Zapisali so še: "To je dolžnost in odgovornost tako novinarjev kot fotoreporterjev, zato ostro obsojamo vse tiste, ki so se odločili zanetiti nasilne proteste in jih tudi izpeljati. To ne sprejemamo in vsakršno nasilje tudi izjemno obsojamo ter hkrati sporočamo, da bomo s svojim delom nadaljevali, saj bi brez slike in besede, ki jo pošiljamo v svet brezno vsakršnega ekstremizma in nasilništva bilo še globlje."
Napad na Živulovića so najostreje obsodili v Društvu novinarjev Slovenije (DNS) in opozorili, da je vsakršno nasilje nesprejemljivo in da takšne razmere ne morejo postati običajno poklicno tveganje pri delu novinarjev, fotoreporterjev in snemalcev, ki na terenu opravljajo svoje osnovno poslanstvo - zbirajo in posredujejo informacije javnosti, ki si zasluži biti obveščena. "Izjavo notranjega ministra Aleša Hojsa, da smo za današnje dogodke soodgovorni tudi mediji, razumemo kot pritisk na delo novinarjev in medijev. Kontinuirani shodi v središču prestolnice so po vseh kriterijih dogodki vredni novinarskega poročanja, četudi je to politikom všeč ali ne," so še sporočili z DNS.