V upravo Pošte Slovenije imenovana tudi Karmen Lebe Grajf

Miha Raičevič
14.10.2021 20:14
Nadzorni svet Pošte Slovenije je danes, potem ko je pred mesecem dni na mesto člana poslovodstva imenoval Sebastijana Gostenčnika, v upravo državnega podjetja imenoval še Karmen Lebe Grajf, ki je bila doslej pomočnica poslovodstva Pošte Slovenije. Mandat v tričlanskem poslovodstvu, na čelu katerega je začasno Tomaž Kokot, bo nastopila v ponedeljek.
Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Karmen Lebe Grajf
Andrej Petelinšek

Magistrica ekonomskih ved Karmen Lebe Grajf ima 30 let izkušenj v poštnem sektorju, večinoma na vodstvenih in vodilnih delovnih mestih v omenjeni družbi in predvsem na področju organizacije dela in tehnologije poštnega prometa, upravljanja procesov ter regulacije poštnega sektorja, v zadnjih letih pa tudi s področja socialnega dialoga.

Nekaj časa je bila zaposlena tudi na agenciji za komunikacijska omrežja in storitve kot vodja sektorja za regulacijo cen in trga. Kot članica poslovodstva bo zadolžena za področje logistike, nabave in nepremičnin ter proces integracije Pošte Slovenije in Intereurope, so iz podjetja sporočili po današnji seji nadzornikov.

Nadzorni svet je ocenil, da je v trenutnih razmerah, ko so pred skupino ključni izzivi na področju strateških razvojnih projektov, potrebno za članico poslovodstva imenovati kompetentno osebo, ki ob izpolnjevanju splošnih pogojev dobro pozna delovanje družbe. Slednja nadaljuje transformacijo v mednarodno poštno-logistično podjetje.

Pošta Slovenije v skladu s strateškim razvojnim programom poslovanje razvija na področju logističnih storitev, paketov, pisem, IT-rešitev in prodaje na mreži. Že zdaj več kot polovico prihodkov ustvari iz naslova paketnih in logističnih storitev, pisma pa zaenkrat ostajajo pomemben steber poslovanja, čeprav je nadaljnje zmanjševanje števila pisemskih storitev zaradi elektronskih zamenjav in spremenjenih navad uporabnikov neizbežno.

Skupina namerava do leta 2025 za izboljšave oziroma preoblikovanje poslovanja, ki ga je epidemija covida-19 le še pospešila, za investicije letno nameniti med 45 in 55 milijonov evrov. Ključni projekti so pri tem usmerjeni v širjenje prostorskih in transportnih zmogljivosti za paketno-logistično dejavnost, kar vključuje povečanje površin logističnih centrov in pretovornih ter dostavnih pošt in širitev voznega parka, informatizacijo poslovanja, avtomatizacijo ter digitalizacijo.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta