Vladni zakoni dobili podporo po skoraj vsej državi. V katerih okrajih so glasovali proti?

M.R.
27.11.2022 22:08

Na referendumu so volivci zakon o vladi po več kot 95 odstotkih preštetih glasov podprli v prav vseh volilnih enotah, prav tako tudi zakona o RTV Slovenija in dolgotrajni oskrbi. Niso pa zakonov podprli v vseh okrajih.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj

Zakon o vladi je na Primorskem padel le v okrajih Ajdovščina in Tolmin, padel pa je tudi v okrajih Škofja Loka 1 in 2, Kranj 3, v več okrajih na Dolenjskem razen v okraju Novo mesto 2, Črnomelj in Kočevje, poleg tega pa še v več okrajih na Štajerskem in tudi v okraju Lendava. 

Zakon o vladi 
Dvk

Širšo podporo je imel zakon o RTV Slovenija, ki so ga podprli v prav vseh okrajih zahodne Slovenije z izjemo okraja Škofja Loka 2, proti so bili tudi v okrajih Ribnica-Dobrepolje in Ivančna Gorica ter v okrajih Mozirje, Šmarje pri Jelšah, Ptuj 1 in 3 ter Ormož. 

Zakon o RTV Slovenija
Dvk

Podobna slika je tudi pri referenduma o noveli zakona o dolgotrajni oskrbi. Prav tako so na zahodu države proti glasovali le v okraju Škofja Loka 2, proti pa so bili še v okrajih Ribnica-Dobrepolje, Ivančna Gorica in Trebnje, pa tudi v okrajih Mozirje, Slovenske Konjice, Šentjur, Šmarje pri Jelšah, Ptuj 1 in 3, Lenart in Ormož.

Zakon o dolgotrajni oskrbi 
Dvk
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta