Vsi učenci ljubljanske zasebne šole se šolajo na daljavo. Kaj je razlog? Govorili smo z ravnateljem

Urška Mlinarič
22.11.2021 13:28

Otroci so lahko sodelovali pri pouku, čeprav niso imeli soglasij za samotestiranje. Ravnatelj upa, da bo težava rešena v naslednjih dneh.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj

Fotografija je simbolična. 

Andrej Petelinšek

Inšpektorat za šolstvo je v novembru izvedel 121 nadzorov v šolstvu in v 11 primerih ugotovil nepravilnosti, ki izhajajo iz določil za preprečevanje širjenja koronavirusa. V primeru petih šol so po besedah glavnega šolskega inšpektorja Simona Slokarja ugotovili, da te niso pridobile ustreznih soglasij za samotestiranje s strani staršev in za otroke, ki niso imeli soglasij, niso ustrezno uredile izobraževanja na daljavo. V vseh omenjenih primerih je inšpektorat izdal ustne odločbe za takojšnjo ureditev stanja. V tem okviru so nato izvedli ponovne nadzore, kjer so do sedaj ugotovili, da je večina šol pristopila k urejanju nepravilnosti. V enem primeru šola odločbe inšpekcije ni upoštevala, zaradi česar so na podlagi sklepa o izvajanju vzgojno-izobraževalnega dela na daljavo z uredbo inšpektorata odredili, da celotna šola do 3. decembra oziroma do ureditve nepravilnosti izvaja šolanje na daljavo.

Da gre za Waldorfsko osnovno šolo v Ljubljani, v kateri trenutno za vseh 450 učencev pouk poteka na daljavo, nam je potrdil njen direktor in ravnatelj Iztok Kordiš, ki je povedal še, da "učencev, ki niso imeli soglasja, nismo zavračali, kajti naš način dela temelji na dogovarjanju, pogovarjanju in sodelovanju". Slednji je pojasnil, da bodo še danes imeli sejo sveta staršev, po kateri se bodo odločili, kako naprej. "V tem trenutku ne morem nič napovedati, sam sem bil danes tudi na inšpektoratu in upam, da bomo zadeve do srede uredili," je dejal Kordiš.

Na vprašanje, ali podpira obvezno samotestiranje učencev v šoli, je odvrnil, da njegovo mnenje pri tem ni pomembno. Prav tako ni želel odgovoriti na vprašanje, koliko otrok, starejših od 12 let, in zaposlenih je pri njih cepljenih oziroma prebolevnikov, češ da teh podatkov ne smejo zbirati in da njihovo delo temelji na zaupanju.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Preberite celoten članek

Sklenite naročnino na Večerove digitalne pakete.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
  • Obiščite spletno stran brez oglasov.
  • Podprite kakovostno novinarstvo.
  • Odkrivamo ozadja in razkrivamo zgodbe iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  • Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.