In kako so glasovali poslanci? V poslanski skupini SMC so vsi razen Branislava Rajića glasovali za Radovana Cerjaka, torej tudi vodja poslanske skupine Janja Sluga, Gregor Perič, Monika Gregorčič, Igor Zorčič, Mateja Udovč, Dušan Verbič in Mojca Žnidarič. Od petih poslancev upokojenske stranke pa so glas članu SDS namenili vodja poslanske skupine DeSUS Franc Jurša, Ivan Hršak in Robert Polnar. Jurij Lep in Branko Simonovič nista glasovala.
Kot smo poročali, se je Cerjak, odvetnik in član SDS, v preteklosti izpostavljal z nestrpnimi stališči v medijih, kot je Nova24TV. Nazadnje ob žaljivem zapisu uslužbenca notranjega ministrstva, da so slovenski centri za socialno delo "leglo feministk, zafrustriranih žensk in poženščenih beta fantkov". Po njegovem je namreč tvit uradnika na MNZ "vsebinsko 99-odstotno točen", naša medijska krajina, ki je o tem zapisu poročala, pa da je orkestrirana. V svojem zapisu se je na nestrpen način dotaknil tudi istospolnih parov.
Proti imenovanju Radovana Cerjaka za nadzornika STA so se postavili tudi v Društvu novinarjev Slovenije: "V Društvu novinarjev Slovenije poslanke in poslance Državnega zbora RS (DZ) pozivamo, naj ne izglasujejo imenovanja odvetnika Radovana Cerjaka za novega nadzornika Slovenske tiskovne agencije (STA). Društvo se zavzema za visoke standarde spoštovanja kulture javnega dialoga in človekovega dostojanstva, ki jih Cerjak s svojimi žaljivimi in nedostojnimi izjavami ne izpolnjuje. Po našem mnenju je neprimeren tudi zaradi svojih stališč do slovenskih medijev, ki jim očita orkestrirano delovanje v interesu 'bivšega režima'. Njegovo imenovanje je sicer treba presojati v kontekstu zakonodajnih sprememb na medijskem področju, ki jih je predlagala vladajoča stranka, in poskusa vzpostavitve političnega nadzora nad STA."