Svetovni prvak je postal Francoz Tanguy De La Forest (z izkupičkom 254,8 v finalu), srebrn je bil Korejec Myungho Lee (254,2), tretji pa je bil Franček Gorazd Tiršek (231.5).
Tirška v nedeljo čaka tekmovanje z zračno puško leže, nato pa še nastop s puško mali kaliber na 50 metrov.
Na lanskem svetovnem prvenstvu je imel slovenski paralimpijec obilo smole. Tiršek je za začetek svetovnega prvenstva v Al Ainu z zračno puško v stoječem položaju po dodatnem strelu bronasto medaljo izgubil za 0,1 kroga. Četrti je bil nato tudi na tekmi s puško malega kalibra na 50 metrov leže. Prvenstvo je sklenil z bronom z zračno puško v ležečem položaju.
Slovenci uspešni tudi v preteklosti
Letošnje svetovno prvenstvo je deseto po vrsti, prvo je potekalo leta 1994 v Linzu, kjer se je medalje veselil sloviti slovenski tekmovalec, sicer upokojeni, parastrelec šampion Franc Pinter Ančo.
V Avstriji je bil pred 29 leti tretji v panogi zračna puška stoje. Pinter je bil bronast tudi štiri leta kasneje v Španiji, kjer je bron osvojil z MK puško 3*40. Leta 2002 je Pinter v Južni Koreji postal svetovni prvak z zračno puško stoje, tretji je bil z MK puško 3*40, Damjan Pavlin pa je slovenski izkupiček dopolnil z bronom (zračna puška stoje).
Franc Pinter je leta 2006 na SP v Švici osvojil dve odličji (bron MK puška 3*40 in srebro padajoče tarče). Leta 2010 je ekipa v postavi Franček Gorazd Tiršek, Srečko Majcenovič in Damjan Pavlin prišla do brona z zračno puško stoje na SP V Zagrebu.
Štiri leta za tem je v nemškem Suhlu ekipa v zasedbi Veselka Pevec, Franček Gorazd Tiršek in Damjan Pavlin osvojila srebrno kolajno z zračno puško stoje. Sledili sta še prvenstvu v Južni Koreji leta 2018, ki je minilo brez kolajn za Slovenijo, in v Sydneyju, kjer je Franček Gorazd Tiršek osvojil bron z zračno puška stoje. Tiršek je bil bronast z zračno puško leže tudi lani v Al Ainu.