Ta klub je svoje prostovoljno in dobrodelno delovanje namenil v prid mladim. Pri tem je folklora eden ključnih projektov in sicer spodbujanje spoznavanja in ozaveščanja kulturne dediščine pri osnovnošolcih.
"Idejni oče projekta in njegov dolgoletni vodja, ustanovni član in prvi predsednik Rotary kluba Maribor Lent, žal že pokojni Rado Wutej, je bil ravnatelj na osnovni šoli v Limbušu - in ocenil je, da folklora izgublja pomen. Tako so nastali temelji za tovrstno izobraževanje. Danes je klub zelo ponosen na prehojeno pot, na odziv osnovnih šol, na sodelovanje mentoric, ki spodbujajo otroke k plesu, petju in druženju. Da je projekt zasnovan na trdnih temeljih, je dokazal tudi 10. festival, ki ga je klub ob pomoči OŠ Fram organiziral v njihovi telovadnici. Devet šol se je odzvalo in občinstvo je spoznavalo, znova ali na novo, stare plese, kot so požugana, sotiš, rašpla, štajeriš in igre, ki so se jih včasih otroci igrali ob paši živine ali pa pomagali staršem pri pranju perila na 'rifl mašino'," je povedala aktualna predsednica RK Maribor Lent Ida Baš.
Tako obiskovalci kakor otroci, mentorji, župan občine Rače – Fram Samo Rajšp ter člani RK Maribor Lent so bili navdušeni nad vzdušjem na dogodku, ki je imel tudi dobrodelno noto. Tudi letos je namreč RK Maribor Lent zbral prostovoljne prispevke in sicer aprila na družabnem dogodku Rotarijski pisker, svoj del so prispevali tudi donatorji za donacijo, vsaki po 2500 evrov šolam za nakup novih noš. Letos sta ju dobili osnovni šoli Fram, zanjo je donacijo prejela ravnateljica Vesna Lešnik, za šolo Starše pa ravnatelj Franc Kekec.
Ob omenjenih so nastopile še skupine iz Osnovnih šol Angela Besednjaka, Ludvika Pliberška in Tabor 1 iz Maribora, Draga Kobala – podružnica Brezje, Kamnica, Korena in Rada Robiča Limbuš. 10. folklorni festival Rada Wuteja sta povezovali sestri, dijakinja Nika in študentka Lara Smogavc Cestar.
"Naša folklorna skupina se je festivala udeležila prvič. Na svoj nastop so lahko več kot ponosni, saj so igrali, peli in plesali suvereno ter odlično sledili Mihi Kropcu in njegovi harmoniki. Folklorno dejavnost obiskuje 26 učencev od 1. do 3. razreda, ki se tako vračajo v čas svojih (pra)dedkov in (pra)babic. Za donacijo se iskreno zahvaljujemo. Iskrena zahvala gre tudi učiteljem, ki so pomagali pri organizaciji dogodka. Z veseljem se oziramo k naslednjim folklornim uspehom, saj ob tako zagnanem podmladku ni bojazni, da bi na šoli zamrl izjemno pomemben del naše kulturne dediščine," pa je o dogodku še zapisala Maša Stres iz OŠ Fram.