V časih hladne vojne sta Sovjetska zveza in njena naslednica Rusija veljali za najtesnejši zaveznici komunistične Severne Koreje, a ljubezen se je nato začela ohlajati. Zdaj sta se ruski predsednik Vladimir Putin, ki je leta 2000 ob prevzemu predsedniške funkcije za eno prvih poti v tujino izbral prav Severno Korejo in obisk pri tedanjem ljubljenem vodji Kim Jong Ilu, in sedanji severnokorejski voditelj Kim Jong Un odločila naklonjenost obnoviti. Prvi vtis po njunem prvem srečanju v Vladivostoku je, da sta se dobro ujela.
Že to, da je Putin, ki slovi po tem, da pusti tuje državnike ne glede na njihov rang čakati tudi več ur, pričakal Kima povsem točno, menda je bil na univerzi pri Vladivostok, kjer je bil njun prvi sestanek, pol ure prej, kaže na to, da je Rusiji očitno veliko do tega, da pokaže, da ima s Severno Korejo dobre odnose in da naj si Združene države Amerike ne domišljajo, da lahko severnokorejsko jedrsko vprašanje rešujejo brez pomoči Rusije oziroma bilateralno; uradna Moskva se namreč zavzema za razpletanje severnokorejskega jedrskega vozla na šeststranski ravni, kjer bi v pogajanjih poleg Severne in Južne Koreje ter ZDA sodelovale še Rusija, Kitajska in Japonska. Kim je po drugi strani verjetno edini državnik na svetu, ki mu je uspelo manj kot v štirih mesecih zbrati tris asov oziroma se srečati z voditelji treh najvplivnejših držav na svetu. Januarja se je v Pekingu sestal s kitajskim predsednikom Xi Jinpingom, konec februarja v vietnamskem Hanoju z ameriškim predsednikom Donaldom Trumpom in sedaj na skrajnem vzhodu Rusije še s Putinom.
Srečanje prekaljenega političnega mačka Putina in še vedno ne povsem dozorelega Kima je trajalo dvakrat dlje od predvidenih 50 minut, v ospredju pa so bile razmere na korejskem polotoku. "Pogovorila sva se tudi o zgodovini dvostranskih odnosov, sedanjem stanju in njihovem nadaljnjem razvoju," je po srečanju dejal ruski predsednik. Severnokorejski voditelj pa je povedal, da sta izmenjala stališča o vseh zadevah skupnega interesa in o vseh glavnih težavah. Izrazil je še upanje, da bodo pogovori med stranema še naprej tako plodni in konstruktivni kot doslej. Podrobnosti pogovorov voditelja nista razkrila. Srečanje med Kimom in Putinom je bilo za zaprtimi vrati, na njem sta bila poleg voditeljev prisotna le še tolmača.