O tem poroča tiskovna agencija Reuters, ki navaja svoj vir znotraj ameriške administracije. To naj bi se zgodilo še ta teden, hkrati pa Bidnova administracija že pripravlja 500 milijonov dolarjev vreden nov paket vojaške pomoči Ukrajini, ki naj bi vključeval rakete za protizračno obrambo, izstrelke zrak-zemlja in opremo za letala F-16.
Vendar pa je ta Reutersov vir podal tudi zanimivo oceno. Vlada ukrajinskega predsednika Volodimirja Zelenskega je namreč redno zahtevala več orožja, kot ga je bil Joe Biden pripravljen poslati Kijevu, a ga je kljub temu na koncu vselej dobila. Pri čemer so omenjeni tudi tanki M1A1 abrams, letala F-16 (ta so Ukrajini dobavile druge države ob soglasju ameriške administracije) in rakete ATACMS daljšega dosega. Vir omenjene agencije je ob tem dodal, da nobena izmed teh pomoči ni Ukrajini prinesla bistvenega napredka na bojišču.
Je pa dejal, da Kijev potrebuje varnostna zagotovila, potencialno tudi članstvo v Natu, da bi s tem po mirovnih pogovorih odvrnil nadaljnje ruske napade. Donald Trump napoveduje, da bo ob vrnitvi v Belo hišo pomagal iskati diplomatsko rešitev za končanje ruske invazije, hkrati pa tudi, da bi Kijev za to lahko plačal zelo visoko ceno. Trumpovi svetovalci so namreč dali na mizo predloge za končanje vojne, na podlagi katerih bi se Ukrajina morala odpovedati večjemu delu svojega ozemlja za nadaljnje obdobje. Bidnovi pomočniki pa se trenutno trudijo, da bi Ukrajini zagotovili kar se da močno pozicijo na bojišču, ki bi jo lahko nato Kijev izkoristil tudi za pogajalsko mizo.
Za zdaj ni na voljo nobenih informacij o tem, kakšne dodatne sankcije bi ZDA lahko uvedle proti Rusiji. Je pa Reutersov vir sporočil, da so Bidnovi svetovalci o tem že govorili s Trumpovimi. Ob tem je dodal, da je bila vsa obljubljena ameriška pomoč Ukrajini že dostavljena oziroma je še na poti in da so zaloge streliva na ukrajinski strani trenutno zadostne.