Ameriške televizije so ga razglasile za zmagovalca že po okrog 15 odstotkih preštetih glasov, ko je vodil pred Nikki Haley s 53 proti 45 odstotkom.
Nekdanja guvernerka Južne Karoline Haley je edina resna protikandidatka Trumpu in kmalu po razglasitvi zmagovalca je v govoru pred podporniki priznala poraz, vendar kljubovalno napovedala, da ne bo odstopila od tekme. "Naslednja država na vrsti je moja ljubljena Južna Karolina," je dejala navdušenim privržencem.
"New Hampshire je prva država v naciji, ni pa zadnja. Ostaja nam še več deset držav," je dejala in v nadaljevanju kritizirala Trumpa, njeni privrženci pa so vzklikali, da je poraženec.
Haley je dejala, da si demokrati želijo Trumpa kot republikanskega kandidata, saj je edini, ki ga lahko Joe Biden premaga na volitvah letos novembra.
"Večina Američanov si ne želi novega dvoboja med Trumpom in Bidnom," je dejala 52-letnica in spomnila, da sta oba že krepko v letih. Trump je star 77 let, Biden pa 81.
Trump je pričakoval, da se bo v primeru poraza v New Hampshiru Haley poslovila od kampanje in bo lahko stranko poenotil okrog svoje kandidature.
Na demokratski strani ni bilo resne tekme, volitve pa niti ne štejejo. Demokratska stranka je želela proces strankarskih volitev letos začeti v Južni Karolini, ki bolje predstavlja ameriško volilno telo za razliko od Iowe in New Hampshira s pretežno belim prebivalstvom, ki sta tradicionalno prvi na vrsti.
Demokrati v New Hampshiru so se uprli in ohranili status prve države s strankarskimi volitvami, nacionalno vodstvo stranke pa jim je potem odvzelo pravico do imenovanja delegatov za nacionalno konvencijo.
Volitve so vseeno bile, državna stranka ime predsednika ZDA Bidna ni uvrstila na glasovnice, vendar pa se je organizirala kampanja za vpis njegovega imena ob volitvah in Biden je po poročanju ameriških televizij zanesljivo ugnal vso konkurenco na volitvah, ki kot rečeno ne štejejo.