Z Jennifer Aniston proti koroni: Na trčeni strani antipatične pandemije

Denis Živčec Denis Živčec
30.05.2020 04:40

Med karanteno je v porejenih ZDA spet najbolj gledana televizijska serija Prijatelji. Priljubljena je v enajstih zveznih državah, med drugim v Kaliforniji, Teksasu, na Floridi, v New Yorku, Ohiu in Severni Karolini. Na drugem mestu po gledanosti je serija Rick in Morty, ki so jo najpogosteje gledali na Aljaski.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj

Že dolgo nismo doživeli česa tako bednega in duhamornega, kot je koronavirus, in skrajni čas je, da se ta antipatični virus že enkrat pobere. Niti ne tja, od koder je prišel, ker Wuhanu želimo le dobro. Naj ga vzame vrag. No, ponekod ga je jemati že začel. Da smo ljudje neuničljivi, te dni priča niz nenavadnih, tudi zabavnih zgodb, ki prihajajo iz držav, v katerih so protikoronske ukrepe začeli opuščati ali pa so se odločili sredi pandemije nekoliko dvigniti svoj duh. Tudi na prismuknjene načine.
Z virusom sicer še zdaleč niso opravili v Veliki Britaniji, a si je tam poseben bonbonček sočutja prislužil premier Boris Johnson, ki mu je kraljica Elizabeta II. dovolila, da se rekreira na posestvu Buckinghamske palače. Bolj ekskluzivno ne gre. Johnson mora telovaditi, ker še vedno okreva po covidu-19, ker to počne za ograjo kraljeve palače, pa imajo manj skrbi tudi njegovi varnostniki. Buckinghamska palača ima na svojem posestvu velik vrt in teniško igrišče. Znano je, da Johnson obožuje ta šport. Časnik Telegraph je objavil fotografijo 55-letnega premierja, oblečenega v rdečo majico s kratkimi rokavi, modre kratke hlače in športne copate, pred rezidenco na Downing Streetu ob vrnitvi s telovadbe. Johnsona so videli teči tudi v parku palače Lambeth, ki je uradna rezidenca canterburyjskega nadškofa. Buckinghamska palača je zaradi pandemije novega koronavirusa trenutno še zaprta za obiskovalce. 94-letna kraljica in njen soprog, 98-letni princ Philip sta marca odšla iz Londona v grad Windsor. Iz palače so takrat sporočili, da je to previdnostni ukrep.

Prijatelji postali najbolj gledana serije sredi korone

Tesna ovratnica pandemije popušča tudi pri zahodnih sosedih. Italijani so sproščanje omejitvenih ukrepov za zajezitev novega koronavirusa proslavili s svojo najljubšo slaščico - sladoledom. Samo v Rimu in ob obali dežele Lacij so ga minuli konec tedna polizali skoraj 240 ton. Ljudje, ki so si po treh mesecih za štirimi stenami močno želeli na prosto, so rešili 39.000 italijanskih prodajaln sladoleda, ki zaposlujejo 150.000 ljudi in ustvarijo 2,8 milijarde evrov prometa letno. Italijani se s sladoledom niso sladkali samo zaradi sproščanja ukrepov, temveč tudi zaradi nadpovprečno visokih temperatur. V Italiji je sicer letošnje leto za zdaj najtoplejše od leta 1880, odkar beležijo podatke. Po podatkih Coldirettija 94 odstotkov Italijanov redno je sladoled, pri čemer si ga sedem od desetih privošči v kornetu, preostali pa v lončku.
Sladoled pa po koncu koronske nadloge zagotovo ne bo čakal na Američane. Anketa organizacije OnePoll, ki jo je naročilo podjetje Naked Nutrition, kaže, da je povprečni Američan od začetka epidemije novega koronavirusa v ZDA konec marca pridobil 2,3 kilograma dodatne teže. Anketa Urada za štetje prebivalstva ZDA pa ugotavlja rast simptomov klinične depresije in občutka tesnobe. Okoli dve tretjini od 2000 udeležencev ankete OnePoll sta povedali, da jim je covid-19 povsem zmešal načrte, ki so jih imeli za zdravo življenje v letošnjem letu. Polovica je obupala nad ciljem privlačnega telesa do poletja, 49 odstotkov jih je prepričanih, da se ne bodo nikoli vrnili na težo, nižjo kot pred epidemijo, tretjina pa je povečala uživanje alkohola.
Okrog 65 odstotkov udeležencev ankete je priznalo, da so se malce "zapustili", vendar pa so večinoma optimistični, da bi z osmimi tedni redne vadbe lahko shujšali na staro težo. Kar 54 odstotkov jih je zatrdilo, da se trudijo uživati zelenjavo in zdravo hrano, obenem pa se jih 64 odstotkov počuti manj zdrave kot pred koronavirusom. Za rekreacijo se znajdejo različno in 64 odstotkov jih zdaj telovadi doma, 48 odstotkov se sprehaja, 64 odstotkov pa telovadi ob pomoči različnih telefonskih aplikacij.

Jennifer Aniston
Profimedia

Ko med kosilom vate bolšči plišasta panda

Na Češkem bodo po več tednih strogih ukrepov za zajezitev pandemije covida-19 znova odprli bare in restavracije in mnogim se je uresničila želja po vrčku piva. Nekateri so ga dobili celo zastonj, saj se je največja češka pivovarna odločila za promocijsko kampanjo, v kateri je vsak gost, ki je naročil vrček piva v češkem lokalu, kjer strežejo točeno pivo Pilsner Urquell, dobil drugi vrček piva zastonj.
Na izjemno strokoven način so se preprečevanja širjenja okužbe lotili na Daljnem vzhodu. Restavracija na Tajskem si je v okviru prilagoditev omislila, da bo varnostno razdaljo med gosti zagotavljala s plišastimi pandami, ki jih je posedla na stole. Podobne ideje imajo tudi druge restavracije po svetu. Tajska je v zadnjih tednih začela rahljati ukrepe za zajezitev širjenja koronavirusa in med drugim so lahko svoja vrata odprle mnoge restavracije, ki pa se morajo držati določenih smernic, med drugim ohranjanja varnostne razdalje med gosti. Ena od restavracij Maison Saigon je sprva to upoštevala tako, da je bil za vsako mizo le en stol, vendar je to delovalo zelo osamljeno, zato so nasproti gostov na stol zdaj posedli plišasto pando. "Zaradi igrače se počutim manj osamljenega, ko jem sam," je dejal eden od gostov. To pa ni edina restavracija, ki skuša na kreativen način ohranjati varno razdaljo med gosti. Ena od restavracij v Avstraliji je izrezala slike gostov iz kartona in jih postavila na prazne stole, v ozadju pa predvajajo klepet gostov, da s tem zagotovijo kar se da pristno izkušnjo obiska restavracije. V ZDA so v eni od restavracij na stole posedli človeške lutke, ki jih običajno vidimo v trgovinah z oblekami. V Nemčiji pa v enem od gostinskih obratov goste prosijo, da si dajo na glavo klobuke, narejene iz penastih tulcev, s katerimi lahko zagotavljajo varno razdaljo.

Profimedia
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta