Ko se v raju pojavijo težave: Reči, ki ne smejo manjkati v vaši potovalni lekarni

Bonbon Bonbon
10.07.2020 06:00

Sladka brezskrbnost in blaženi čas, ko se lahko resnično prepustimo samo ljudem in rečem, ki nas osrečujejo. A le, če smo zdravi. Življenje je nepredvidljivo, zato se je treba tudi za pot v dopustniška sedma nebesa pripraviti.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Profimedia

Po letu, v katerem se je za nekaj mesecev vse postavilo na glavo, svet pa se je skrčil med stene naših domov, je želja po odkrivanju vznemirljivega neznanega velika. Da je zdravje na prvem mestu, nam je danes najbrž jasno bolj kot kadarkoli. Zato naj želja po sončenju, koktajlih in počitniških simpatijah ne bo edino, kar boste vzeli s seboj na dopust. Odgovorno in pomembno je s seboj vzeti tudi potovalno lekarno. V kovčku ne zasede veliko prostora, v ključnem trenutku pa bo vredna zlata.
Kam grem? Kaj bom počel oziroma počela? Kako dolgo bom na potovanju? Kaj moram vzeti s seboj? Ključna vprašanja, ki si jih postavimo, ko začnemo polniti kovček.

Profimedia

Zaščitno masko imejte zmeraj pri roki

Vedno moramo imeti s seboj dokumente in njihove kopije, po potrebi vizume in dodatne fotografije, zdravstveno zavarovanje za tujino in potrdila o cepljenju. Pametno si je že doma priskrbeti naslove in telefonske številke zdravstvenih ustanov v državi, kamor potujemo, in pristojne slovenske ambasade, prav tako je dobro imeti pri sebi številko osebnega zdravnika, da se lahko po potrebi po telefonu posvetujemo tudi z njim.

Profimedia
Profimedia

Otroci niso pomanjšani odrasli

Potovalna lekarna naj vsebuje tudi izdelke za aktivno zaščito pred soncem, za nego po sončenju in pripravke za nego morebitnih opeklin. Priporočljiva je tudi zaščita pred piki insektov. Posebno pozorno morajo potovalno lekarno pripraviti kronični bolniki. Na dopust oziroma na potovanje morajo vzeti zadostno zalogo zdravil, ki jih redno jemljejo. Zaradi morebitnih nepredvidenih okoliščin naj jih s seboj vzamejo za vsaj teden dni več od predvidenega trajanja potovanja, še pred odhodom pa naj se z zdravnikom posvetujejo, kako prilagoditi režim jemanja zdravil morebitni spremembi časovnega pasu. Kronični bolniki naj imajo obvezno s seboj tudi spremno pismo zdravnika o boleznih, trenutnem stanju, alergijah, terapiji in morebitnih opravljenih operativnih posegih. Poskrbeti je treba za prevod pisma v angleščino ali jezik dežele, kamor bolnik potuje. Bolniki, ki lahko zaradi narave svoje bolezni izgubijo zavest, naj nosijo obesek ali zapestnico z opozorilom o svojem stanju v angleškem jeziku.

Profimedia
Profimedia
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta