V Sloveniji odmeva primer zavarovalniške goljufije, s katero si je 21-letna Julija Adlešič iz Ljubljane odžagala levo roko nad zapestjem, da bi skupaj s fantom, 29-letnim Sebastienom Abramovom (prej Sebastjanom Colaričem) in njegovimi starši, 58-letno mamo Tinko Huskić Colarič in očetom, 65-letnim Gorazdom Colaričem, prišla do visoke odškodnine. Zdravniki so 21-letnici roko uspeli rešiti, ta pa je v želji, da bi ostala brez roke, le to tiščala v zamrzovalnik, da bi ji odmrla (več si preberite TUKAJ).
Podobno bizarni primeri so v preteklih letih odmevali tudi v tujini in dokazali, da človeška domišljija nima meja.
Primer, ki nekoliko spominja na slovenskega, je primer Michaela LeDuca. Ta se je zato, da bi prejel visoko izplačilo od zavarovalnice, pretvarjal, da ima amputirano roko. Prevarant je predložil celo zdravniške dokumente, ki naj bi dokazovali, da je brez roke ostal med nesrečo v gozdu. Zavarovalnica je goljufijo še pravočasno odkrila.
Kakšno je stanje v Sloveniji?
Tudi v Sloveniji naj bi bilo zavarovalniških goljufij vsako leto za več kot 100 milijonov evrov, poroča Siol. Prevare so različne, od večjih in bolj organiziranih do manjših, a prav tako domiselnih. "Med goljufijami posebej izstopajo goljufije pri avtomobilskih zavarovanjih. Po nekaterih ocenah naj bi se za kar vsako deseto prijavo škode pri avtomobilskih nesrečah skrivala goljufija," piše Siol. To pomeni, da v povprečju vsak Slovenec letno plača 80 evrov več premije zaradi nepoštenega ravnanja goljufivih zavarovancev.
"Nemalo je primerov, ko lastniki vozilo višjega cenovnega razreda prodajo združbi, ta pa avto preproda naprej, najpogosteje na Balkan. Prevaranti računajo tako na kupnino kot tudi zavarovalnino ob prijavi kraje. Največ pa je poskusov prevar pri prijavi škode, ki naj bi na vozilu nastala kot posledica trka na parkirišču," poroča Siol.